648 makers. Billijker zou 't daarom zijn die categorieën van militairen meer soldij te geven, omdat ze vakmannen zijn, maar dan die werkgelden af te sckaffen. 1) c. "Waarom geniet een luitenant-directeur of-instructeur der kader- school maar f 25 's maands boven zijn gewoon traktement, terwijl een ondergeschikte adjudant-onderofficier of sergeant-majoor f 30 's maands ontvangt? De luitenant krijgt die f 25 de eerste drie maanden niet, op grond van 1 tarief 46a afd. E. en art. 7 van het Mil, "Wed. en Weezen- fonds, terwijl de adjudant-onderofficier of sergeant-majoor niet aan die kortingen is onderworpen. Is dat billijk? Neen. X. A dministratiekistj es. In punt (d) der toelichtingen van het „Overzicht der kazerneering enz^ welke aan de compagnieën enz. in gebruik worden verstrekt" vindt men, dat elke compagnie te velde of op rnarsch twee van zulke kistjes krijgt, terwijl de kleine stat een van die twee aan den kwartiermeester moet afstaan. Een slot om elk kistje te sluiten is blijkbaar niet noodig, ten minste het wordt niet verstrekt. De korpscommandant moet het hoogst noodige archief, dat hij te velde nog noodig heeft, maar in zijn hand medenemen. Maar behalve dat die onhandige dingen te klein zijn, zijn ze niet te vervoeren door een enkelen koelie, terwijl ze te licht zijn voor twee dragers. Zou het geen aanbeveling verdienen om een kistje te maken, dat ook de kwartiermeester kan gebruiken, dat gemakkelijk op een compagnies- bagagekar te laden is en door koelies te vervoeren is? X. Delegatiën te velde. Een groote vereenvoudiging in de administratie te velde zou het m.i. zijn om de delegatiën van mindere militairen te vervangen door de buiten gewone delegatiën van thans, want nu krijgt men als kwartiermeester te velde onophoudelijk de staten 43 terug met de aanteekening, dat van Piet of Klaas te veel of te min is ingehouden en met verzoek voor redres het 1) De een is handiger in 't maken van een geweer of het metselen van een muur en de ander handiger in 't voeren der comp. admie., zoodat de groote verschillen in inkomsten van die verschillende categorieën niet te rechtvaardigen zijn. Noot van de Redactie. Meer of minder traktement is gewoonlijk een quaestie van vraag en aanbod. Het korps militaire opzichters der genie is meestaai belangrijk incompleet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 678