v-axri-a.. Transporttrèin, Met het oog op een wellicht te ondernemen excursie naar Korintji is door de Begeering machtiging verstrekt om een transporttrein van 150 draagpaarden, geheel uitgerust met militair personeel, getrokken uit de cavalerie en artillerie, te Weltevreden samen te trekken. In een week tijds waren de 150 paarden bijeen gebracht en zijn de oefeningen in het dra gen enz. onmiddellijk begonnen. Draagzadels cn tuigen van het op Atjeh gebruikelijke model worden te Soerabaija bij den Artillerie Contractie Winkel met den grootsten spoed aangemaakt. Veldkookg er eedschap Nadat de op Atjeh genomen proeven een voldoend gunstig resultaat hadden opgeleverd, is door het legerbestuur besloten licht veldkookgereed- schap te doen aanmaken voor de troepen in Atjeh en Djambi en voor de mobiele colonnes in de buitenbezitingen. Bij den Artillerie Contractie Win kel worden reeds de noodige stellen aangemaakt om al dadelijk de troe pen, dwangarbeiders en vrije koelies voor Korintji daarmede te kunnen uitrusten. Een stel van dit gereedschap van verzinkt staalplaat voor één com pagnie bestaat uit 2 nesten kookketels (ieder nest van 4 ketels) met een gezamenlijke inhoud van 2 X 300 Liter, 3 braadpannen en 3 zeil- doeksche wateremmers. Het gezamenlijk gewicht van een stel voor een compagnie bedraagt 85 K.Gr. Nederlandsch Oost-Indische prijsvraag (1903) over liet gebruik van Sirih. De Commissie van het Koloniaal Museum te Haarlem looft uit eene Houden Medaille, of een bedrag van 100 (één honderd gulden1*, voor •de beste bijdrage tot de kennis van het gebruik van sirih in Ned. Oost- Indië, wat betreft de bijzonderheden van dit gebruik, de beteekenis er door de bevolking aan gehecht enz. Aan alle andere verdienstelijke

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 682