"V -A. 3R, I Uit de onlangs door het Ministerie van Oorlog uitgegeven „Wijziging in ■de beschrijving van de kleeding der Landmacht Yoor wielrijders zijn vastgesteld zwart lederen rijgschoenen, alsmede -een mantel van donkerblauwe (groene) waterdichte stof met breeden om geslagen kraag, reikende tot aan den zadel van het rijwiel. Aan de officieren van de onbereden wapens en dienstvakken 1) is toe gestaan uitgezonderd bij enkele diensten een lossen mantel van don kerblauw (groen) laken te dragen van het voor de veldartillerie vast gestelde model. De officieren van alle wapens en diensten 1) mogen in vredestijd, bij dien sten te paard, behalve in groot tenue en bij wapenschouwingen, een dra gon dragen van zwart leder van het model voor de bereden troepen vast gesteld, terwijl het hun is toegestaan bij manoeuvres en te velde, tijdens zij zich op bivak, in een kampement, kantonnement of verdedigingswerk bevinden en geen dienst hebben, gebruik te maken van een veldmuts van donkerblauw (groen) laken of fijne wol. De officieren van de cavalerie 1) mogen in de dagelijksche tenue te paard en bij kleine diensten te voet rijgschoenen met beenstukken dragen Aan de cadetten wordt toegestaan bij het wielrijden een voor eigen rekening aangeschaften mantel te dragen, als voor de militaire wielrij ders is vastgesteld. De officieren dragen in marschtenue de revolver bij exercitiën, inspec tiën, wapenschouwingen, parades, op wacht, bij piket en wanneer voor dergelijke garnizoensdiensten met een gewapenden troep wordt uitgerukt, alsmede bij het verleenen van militairen bijstand. Voorts bestaat er een officieele veldtenue, die gelijk is aan de marsch tenue met uitzondering, dat de officieren der infanterie de tuniek en die der cavalerie beenstukken met rijglaarzen dragen. Onder de verschillende zaken, die de officier in deze tenue verplicht is mede te voeren, zij hier alleen genoemd een reserveration levensmiddelen en een verbandpakje. 1) alsmede de hoofdopzichters en opzichters van fortificatiën, de adjudanten-onder- officieren,vaandrigs en kornetten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 121