134 kunnen worden gebracht. Plannen tot reorganisatie zullen dan vanzelf de gelegenheid geven om na te gaan of zij mogelijk tevens dienstbaar zouden zijn te maken aan kadervorming hier te lande ten behoeve van het Indische leger. De ondergeteekende zal gaarne zijne aandacht wijden aan den toestand van de kazernes der koloniale reserve te Nijmegen. Onderafdeeling 53. Behalve voor hetgeen noodig zal zijn in het belang der afstandsmeting op de kustbatterijen te Soerabaja, (zie bijlage Af) zijn de uitgaven voor de bewapening dier batterijen afgeloopen. "Wat de overi gens aan te schaffen gescbutsoorten betreft, meent de ondergeteekende te mogen verwijzen naar de op bladz. 45 bedoelde geheime nota van 20 September jl. Yoor de werken te Batavia zullen nog mitrailleurs zijn aan te schaffen. VlIIste Afdeeling. Onderafdeeling 58. Yoorloopig is de voorraad reserve munitie in Indië voor het snelvuurgeschut der marine bepaald op een halve uitrusting per vuurmond. Als de in aanbouw zijnde torpedobooten gereed zullen zijn, zal daar mede voldaan zijn aan hetgeen in dit opzicht voor de locale verdediging van Soerabaja noodig geacht is. Met den Gouverneur-Generaal is inmid dels in overleg getreden betreffende de vraag of voor andere doeleinden nog meer torpedobooten zullen zijn aan te bouwen, en de ondergeteekende meent vooreerst den uitslag van dat overleg te moeten afwachten. Middelen in Nederland. 7. De ontvangsten wegens gagementen van verpleegden in het invaliden huis op Bronbeek houden hoofdzakelijk verband met het aantal verpleegden, maar wijzigen zich ook naarmate van het bedrag der aan de verpleegden toegekende gagementen en den duur van hun verblijf in het gesticht. In de jaren 1898, 1899, 1900 en 1901 was het aantal der verpleegden respectievelijk gemiddeld 147, 140, 137 en 134. De vermindering van ontvangsten in 1901 in vergelijking met die in 1900 is slechts schijnbaar. Het over 1900 opgegeven cijfer ad f 19 726 loopt over het volle jaar, terwijl dat ad f 15 458 over 1901 vermeld, slechts betreft de eerste drie kwartalen van dat jaar. Yoegt men bjj het laatste cijfer de ontvangst over het vierde kwartaal 1901, ad f 4978, dan verkrijgt men f 20 436, alzoo nog f 710 meer dan in het jaar 1900. Dit voordeelig verschil niettegenstaade het kleiner aantal verpleegden is het gevolg van het genot van hooger gagement of van langer verblijf in het gesticht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 154