178 eentonige van den werkkring, maakt, dat meestal de helft in het hospitaal of de provoost zit, ten minste wat de Europeanen betreft. Het verdient daarom aanbeveling bij elke recruten- compie. minstens 30 afgerichte inlandsche fuseliers te plaatsen, voor het verrichten van corveeën, dus ook bij de Eur. en Amb. compagnieën. Europeanen en Amboineezen zijn te kostbaar ma teriaal om die geheel aan hunne eigenlijke bestemming te ont trekken. Zooals de formatie nu is, moeten de recruten meestal corvee verrichten, optreden als kamerwacht, mee wacht doen enz., waardoor eene klas recruten nimmer compleet is. In het reeds genoemde art. 3 is het verboden om recruten eenig corvee te laten verrichten behalve corridorwacht. Ook mogen depotbataljons volgens art. 15 geen deelnemen aan wapenschou wingen of parades, reden waarom recruten vaak wel daaraan deelnemen. Be indeeling van soldaten als recruut. Art. 2 van de A. 0.1899 No. 20 schrijft voor, dat alle, zoowel in Indië als in Europa aangenomen soldaten, bestemd voor de in fanterie, bij een depotbaton. als recruut worden ingedeeld, ter wijl art. 12 bepaalt, dat degenen, die slechts 6 mud. afwezig zijn geweest of korter en nog bedreven zijn in de van kracht zijnde exercitie-reglementen, niet bij een depotbaton. geplaatst worden. Het zij hier al dadelijk opgemerkt, dat aan laatstge noemde bepaling volstrekt niet de hand wordt gehouden. Een fuselier, die slechts 22 dagen in Holland was geweest, werd bij terugkomst in Indië bij een depotbaton. ingedeelddit voorbeeld is nog met vele te vermeerderen. Ook bestaat de zeer afkeu renswaardige gewoonte om fuseliers, afkomstig uit de strafge vangenis of van het strafdetachement, in te deelen bij eene recru- tencomp16. na hun ontslag. Herhaaldelijk zagen we welke ui terst nadeelige gevolgen hieruit voortvloeiden. Bij zekere Eur. recrutencompie. werden alle uit Tjimahi of Ngawi afkomstige recruten samengevoegd in één sectie, die der afgerichte fuseliers. Op een gegeven moment steeg het aantal ontslagen gevange nen zelfs tot 8, waarvan er binnen korten tijd 4 in de 2e klasse van militaire discipline moesten geplaatst worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 200