179 Toen de oud-gevangenisbewoners nog over de andere sectiën verspreid waren, kwamen diefstallen herhaaldelijk voor: niets was er meer veilig voor hen. Het gelukte slechts zelden de da rters te ontdekken, doch de enkele maal, dat men zoo gelukkig was de schuldigen te vinden, bleek steeds de dief te behooren tot het Tjimahi-contingent. De uit Tjimahi en Ngawi ontslagen fuseliers oefenen eenen hoogst nadeeligen invloed uit op de jonge recruten. Het trok eens ■onze aandacht, dat een recruut, die steeds goed oppaste en zijn best deed, plotseling den slechten weg opging, hij mankeerde, verkocht zijn goederen enz.. Yan kader uit zijne sectie vernamen we, dat hij vriendschap had gesloten met eenige uit Tjimahi ge komen kameraden. Toen de Tjimahi-bende was afgeëxerceerd en overgeplaatst, werd de jongen weer even oppassend als vroeger. Met alle kracht protesteeren we dan ook tegen de fatale ge woonte om dieven en dronkaards, die in de gevangenis hunne straf uitgediend hebben, weer bij eene recrutencompf. in te deelen. Het zou zeer aanbevelenswaardig zijn dergelijke individuen niet meer in de gelederen op te nemen zeer zeker niet wegens diefstal veroordeelden want de meesten van hen, die eenige jaren in de gevangenis doorbrachten, bleken na terugkomst in den troep ■onbruikbare soldaten geworden te zijn. Het is geen bezwaar om detachementen der Koloniale Reserve bij aankomst onmiddellijk over de veldbataljons te verdeelen en niet meer, zooals nu meestal gebeurt, eerst bij een depotbaton. in te •deelen, waar ze toch na een dag of veertien worden weggezonden. De africhting van fuseliers der K.-R. behoort niet in Indië te -geschieden, maar te Nijmegen (zie hierover ook het artikel van Felix „De K.-R. in Nederland en Indië." I.M.T. Afl. 13 van '99). Europeesche recruten. Er is enorm verschil tusschen Eur. recruten, afkomstig uit Europa en die, welke hier in Indië worden aangenomen, de z.g.n. Indo-Europeanen. We willen hier hunne gebreken niet breed uit meten en stemmen gaarne toe, dat de Indo's enkele zeer bruikbare •eigenschappen bezitten, maar zeker zou het gewenscht zijn bij de keuring wat hoogere eischen te stellen (te jeugdige leeftijd en

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 201