182 mand de menschen verstond: er was geen Timoreesch kader aanwezig. Voor Javanen en Soendaneezen en hunne opleiding verwijzen we naar de artikelen van „een Troepenofficier" in het I. M. T. 1898 No. 5 en 10 en 1899 No. 7 getiteld: „Onze inlandsche fuse liers"; „Hoe de militaire waarde van het inlandsch element van ons leger verhoogd kan worden"; „De inlander als soldaat in ons leger" en de naar aanleiding daarvan gevolgde polemiek in afl. 1 en 9 van 1899. Een woord van welgemeende hulde aan Troe penofficier, die op zoo welsprekende wijze uitstekende denkbeel den op schrift wist te stellen. Nog steeds zijn al zijn opmerkingen waar; het is ruim 4 jaar geleden, dat die artikelen verschenen zijn, waarom heeft het Legerbestuur niet zijn voor deel gedaan met de gegeven wenken, waardoor onge twijfeld de waarde van het inlandsch element in ons leger zou zijn verhoogd? Nemen de legerautoriteiten nooit ken nis van de in ons Militair Tij dschrift behandelde onderwerpen? We meenen deze laatste vraag met een vol monding „neen" te mogen beantwoorden 1), hetwelk de reden is, dat we langen tijd geaarzeld hebben om door middel van het I. M. T. te wijzen op een o.i. zeer gewichtig, maar verwaarloosd legerbelang. De overweging evenwel, dat we door langer zwijgen mede schuldig zijn aan onze slechte recrutenopleiding, heeft ons naai de pen doen grijpen. We hebben alleen geschreven in het belang van het leger, nimmer was ons doel personen te grieven of hunne bekwaamheid aan te tasten. Moge het ons gegeven zijn een maal resultaten te zien, niet alleen van dit schrijven, maar ook van Troepenofficier's behartigenswaardige pennevrucht. De africhting. In art. 1 van de A. O. 1899 No. 20 wordt gezegd, dat de bestem ming van het depotbaton. is het africhten van recruten voor het wapen der infanterie. Is het met opzet, dat hier gebruikt wordt 1) Noot van de redactie. Met een volmondig neen zouden wij deze vraag1 niet kunnen beantwoorden, maar dat het Ind. Mil. Tijdschrift zich niet in voldoende belangstelling van hoogerhand mag verheugen is een feit, dat ook wij helaas moeten boekstaven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 204