189 •sxerceeren van 3| 5J uur. Moest er dan wellicht's nachts ge speeld worden, wanttusschen 12 en 4 uur mogen alleen zeer goed oppassende militairen het kwartier verlaten? Verder dient nog aan de vergetelheid ontrukt een proef om recruten te oefenen in den pionierarbeid. Naar aanleiding van eene onlangs verschenen circulaire moeten in elk kampement kogelvangers worden opgeworpen ten behoeve der voorbereidende schietoefeningen. De opleiding stond bijna eene heele week stil om de recruten in de gelegenheid te stellen daarop hunne krachten te beproeven. We vleien ons met de hoop in het voorgaande te hebben aan getoond, dat de opleiding van onze recruten alles te wenschen overlaat en dat het reeds genoemde art. 14. zoo spoedig mogelijk dient gewijzigd te worden. Schieten, gymnastiek, schermen, footballen, zwemmen moeten eene eerste plaats innemen bij de recrutenopleiding. Dag in dag uit exerceeren uit de soldaten school mat af, versuft en heeft weinig nut. De opleiding van recruten bij veldbataljons De 4 bestaande depotbat0118, zijn geheel zonder waarde bij een ■eventueelen aanval van den B. V. en niet geschikt om recruten op te leiden tot bruikbare soldaten. Het verdient aanbeveling de depotbat0118, om te zetten in veld- bat0118., bestaande uit 1 Eur. en 3 Amb. compagnieën. De 4 depotbat0118, tellen 4 Eur., 1 Amb. en 10 inl. compieën., waarbij zijn ingedeeld 15 kapiteins en 60 luitenants. De 4 velbat™8. heb ben noodig 16 kapiteins en 45 luitenants, dus 1 kapitein meer en 15 luitenants minder. We beschikken niet over de noodige gegevens om te kunnen bepalen hoeveel recrutencompie8n. voor ons leger noodig zijn, maar zeer waarschijnlijk zal het tegenwoordige aantal van 15 wel niet overschreden behoeven te worden, daar vele recrutencompie™. nu dienst doen als veldcompie.. 1) 4 1) Het denkbeeld om in stede van depotbataljons, recrutencompagnieën bij de veld bataljons in te deelen, wordt door meerderen gedeeld, en verdient zeer zeker nadere over weging en bespreking. Niet duidelijk is ons, hoe Schrijver bovendien de depotbataljons wil vervangen door 4 veldbataljons. Een dergelijke uitbreiding van ons leger met 4 Eur. en 12 Amb. compaguieën, waaraan groote financieele gevolgen verbonden zijn, staat, hoe gewenscht en noodig zij ook is, geheel buiten Schrijvers betoog. liedactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 211