202 rie en cavalerie, zegt de reeds genoemde Duitsche officier o.ar „Auch gegen Infanterie und Kavallerie haben die Maxim-Nor- „denfelts meistens befriedigende, teilweise vorzügliche Resultate „gezeigt, hauptsachlich gegen hohe Ziele. Gegen Kavallerie waren „sie den anderen Geschützen entschieden ttberlegen. „Bei Tabanchu z. B. losten zich zwei englische Lancer-Regi- „menter unter dem Feuer von zwei Maxim-Nordenfelts in ganz „kurzer Zeit in wilde haltlose Flucht auf. „Ich habe überall den Eindruck gewonnen, dass das Maxim- „Nordenfelt-Geschütz eine furchtbare Waffe ist und eine bedeu- „tende Zukunft hat." Yeel grooter uitwerking is natuurlijk van de brisante G. tegen cavalerie te verwachten, welk resultaat niet te bereiken is met de G. K.; daarbij komt nog, dat de regeling van het G. K. vuur tegen bewegende doelen uiterst moeilijk is. Hoofstuk III behandelt de schietresultaten met het 5 cM. snel- vuurveldgeschut. I tegen artilleriedoelen. ui No. Doel. (alle doelen zijn half gedekt en hebben een weerstandsvermogen gelijk aan dat van den vuurmond, waar mede geschoten werd.) Afstand. 1 Aantal schoten. Treffers. Totaal. Buiten gevecht gestelde men- schen. Aanteeke- ningen. in het levende in het doode Treffers. daarvan met het volle proj. Treffers per schot. materiaal. vuurm. munitie wagen 8. vuurm. munitie wagens. Aantal. O O 1 Gepantserde vuurmond en mu nitiewagen (Fransch model met 7 man bedie ning). 1800 28 22 29 41 208 6 7,2 7 100 Vuurmonden munitiewag. door het vuur onbruikbaar geworden. 2 2 vuurmonden 2 munitiewa gens 14 man bedie ning. 2800 87 64 4 57 70 195 4 2,3 11 85 Materiaal zwaar be schadigd; 2 personen- schijven vernield.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 224