207 hand meer werd gelet op het houden van paarden door bereden officieren, er niet zoo velen zouden zijn, die geen paard hebben. Zoo zou het, mijns inziens, eene goede maatregel zijn geen fou- ragegelden uit te betalen aan officieren, die geen bewijs kunnen overleggen, in het bezit te zijn van één of meer dienstrijpaarden; en met reden, omdat die gelden hun dan niet toekomen. Hier in de benedenstad zijn dikwijls vendutiën van paarden, uitstekend geschikt voor dergelijke officieren en komt er wel ooit eens één naar kijken Is door die officieren wel moeite gedaan, om uit Australië een paard te laten komen? Door een enkele misschien. Indien alle bereden officieren in vredestijd werkelijk een paard hebben, dan kan men nooit voor het feit komen te staan, dat allen door het rijk van goede rijpaarden moeten worden voorzien bij moge lijke mobilisatie, hetgeen, zooals schrijver zegt, eene onmogelijk, heid zou zijn. Tevens zouden zij het voordeel hebben, dat zij de rij kunst onderhouden en paarden hebben, die zij volkomen meester zijn. Om dienstpaarden uit de overcomplete paarden van de es kadrons te verstrekken zou onmogelijk zijn, aangezien er paarden meer dan te kort zijn. Om nu alle officieren zoo spoedig mogelijk aan paarden te helpen en tevens in het belang van de cavalerie te handelen, ;zou het volgende overweging verdienen. Aangezien het eene uitgemaakte zaak is, dat de cavalerie grootere paarden hebben moet 1°. Dadelijk uit Australië in plaats van 145 ponies meer dere te bestellen en wel tot zulk een aantal, dat de eskadrons volkomen op sterkte zijn, aanhoudende de Sandelwoods, welke volkomen geschikt geoordeeld worden, zoowel tegen den I. V. als den B. V.. 2°. Bij het le, 2e en 3e eskadron gedurende den regentijd die ponies in africhting te geven, welke dan bij 'den aanvang van den drogen moesson klaar zijn; de africhting dier paarden, eerst behoorlijk op kracht gekomen en zwaar gevoed, kan zeer vlug verloopen. De Sandelwoods zouden in dien tijd zoolang bij de eskadrons kunnen gehouden worden om niet geheel zonder paarden te zijn, om daarna ter beschikking te worden gesteld van die officie-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 229