MILITAIRE CAUSERIE. Een begrootingspraatje. Een begrooting is een interessant stuk, het is de barometer, die vrij nauwkeurig aangeeft hoe de Regeering denkt over in het leger aan te brengen verbeteringen en daarbij een juist beeld geeft van het streven en werken onzer hoogste autori teiten. Daarom is het eene zeer goede gedachte geweest van de Redactie van dit Tijdschrift om telken jare die begrooting in extenso af te drukken. De lezing van dat stuk is belangwekkend voor dengene, die er den weg in weet te vinden, doch dor voor hen, die dit niet kunnen, of geen lust hebben er naar te zoeken. Ofschoon nu in de laatste begrooting de schatkist als weinig gevuld wordt voorgesteld, zien wij toch belangrijke sommen toe gestaan voor verschillende uitbreidingen en verbeteringen. Daar over wilde ik in de ondervolgende regelen wat praten. Dat de reorganisatie der artillerie in 1903 nog niet tot stand zal komen, is voor het Legerbestuur een tegenvaller, waarop het blijkbaar niet gerekend had. Immers was het aantal voor de artillerie aan te koopen paarden kort geleden onbepaald ge steld, waren reeds maatregelen getroffen 0111 het van de buiten bezittingen te verwachten personeel der artillerie een passend onderkomen te verschaffen en is al een majoor-commandant dei- bereden artillerie te Banjoe Biroe aangewezen. De beide eerste maatregelen hadden geene gevolgen, want men sloot eenvoudig den aankoop van paarden voor de artillerie, de logiesquaestie werd in status quo gelaten. Maar die hoofdofficier boven de formatie 1) Zou die weer ingesmolten moeten worden Ik hoop het voor de promotie van het zware wapen niet, te meer daal de divisiecommandant te Banjoe Biroe zeer goed op zijn plaats 1) Mavors drukt zich hier minder juist uit. De normale formatie v/d artillerie is na het terugtrekken uit de B. B. nog niet gewijzigd. Deze hoofdofficier is de hoofdoff. van Aljeh, dien men voorloopig ergens moet indeelen. Boven de formatie is hij niet. Redactie,

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 231