HET ARTILLERIEMATERIEEL OP DE TENTOONSTELLING TE DUSSELDORF. Rheinische Metallwaaren- unci Maschinen-Fabrik Düsseldorf. Niet minder belangrijk dan het materieel in de Krupphalle zijn de inzendingen der Rheinische Metallwaaren- und Maschinen-Fa brik Düsseldorf". Hoewel deze jeugdige inrichting voor de lezers van dit tijdschrift geen onbekende is 1), meenen wij de beschrij ving van het door haar tentoongestelde vooraf te mogen laten gaan door eenige belangrijke gegevens, door de directie welwillend ver strekt en welke een helder licht werpen op het vermogen van Krupp's jeugdigen concurrent. De „Rheinische Metallwaaren- und Maschinen-Fabrik Düsseldorf" werd in 1889 opgericht door den geheimen bouwraad Ehrhardt, tegenwoordig voorzitter van den raad van toezicht. De onder neming, welke zich niet alleen op het gebied der gewone staalin dustrie, doch ook op dat der wapentechniek bewoog, wist zich in den korten tijd van haar bestaan zoodanig uit te breiden, dat zij nu, in vereeniging met andere met haar samenwerkende fabrieken, meer dan 6000 arbeiders onder ongeveer 200 beambten werk verschaft en in de meeste groote handelssteden van Europa ver tegenwoordigd is. De onderneming heeft deze snelle opkomst in hoofdzaak te danken aan eene zaakkundige en stelselmatige ex ploitatie van vele belangrijke uitvindingen van haar oprichter, den geheimen bouwraad Ehrhardt, vooral aan zijn „Pressverfahren", waarop in 1891 in alle beschaafde landen patent genomen werd. Na hetgeen de Heer Asbeek Brusse in dit tijdschrift over het „Ehrhardtsche Pressverfahren" meegedeeld heeft, is het overbodig hierop nader in te gaan. In nauw verband met de „Rheinische Metallwaaren- und Ma schinen-Fabrik Düsseldorf" werken de volgende fabrieken: 1) Zie I. M T. 1901 II blz. 256. Dl. I. 1903. 19

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 307