288 stoomhydraulische persen van 400, 900 en 1500 ton arbeidsdruk).- Kraaninrichtingen zijn in zoodanige mate aanwezig, dat stukken gesmeed ijzer tot een gewicht van 30000 KG-. vervaardigd kunnen worden. 3. De inrichting tot het walsen van alle soorten van staafijzer,. welke maandelijks 2000 ton facon-ijzer in Siemens-Martin vloeiij- zer en staal levert. 4. In de stoomhamerij werken 8 stoomhamers en worden stukken gesmeed ijzer en staal van eiken vorm en grootte tot een gewicht van 5 ton vervaardigd. 5. De constructiewerkplaats tot het aanmaken van allerlei voorbewerkte en geheel afgewerkte smeedstukken. 6. De electrische weiinrichting en de inrichting tot het ver vaardigen van spiraalvormige buizen. c. De afdeeling Sömmerda is ontstaan uit de geweerfabriek van N. von Dreyse, de machinefabriek en ijzergieterij van F., von Dreyse en de latere munitie-en wapenfabriek Voorheen von Dreyse. Zij bestaat uit: 1. de buizenfabriek (1), waarbij eene metaalgieterij voor mes sing en aluminium. Zij vervaardigt tijdbuizen, schokbuizen, buizen met dubbele werking, slagpijpjes, slaghoedjes, wrijvingspijpjes, electrische ontstekingsinrichtingen, enz.. In een werktijd van 10 uur levert zij 1500 buizen, enz.; bij kleinere artikelen naar verhouding meer. 2. de fabriek van geweren, opzetten, zijdgeweren, gefreesde deelen, enz. Hier worden vervaardigd geweren voor oorlogsge- bruik naar eigen en vreemde modellen, tot 250 stuk per dag voorts jachtgeweren van allerlei soort. Hier worden ook aan gemaakt allerlei vuistwapenen, pistolen met enkel- en meerlading, automatische pistolen en karabijnen. Tevens worden hier vervaar digd zijdgeweren voor infanterie, stalen schachten voor lansen voor cavalerie, opzetten voor alle geschutstelsels, gefreesde deelen, enz. 3. de speciale fabriek van geweerloopen volgens Ehrhardt 's methode levert de loopen voor allerlei korte en lange hand vuurwapenen van elk kaliber. Terloops zij hier opgemerkt, dat Ehrhardt's methode het boren en de geheele moeilijke bewerking van geweerloopen geheel vermijdt. (1) Namelijk buizen, die in de ernstvuurwerkerij worden gebruikt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 310