289 4. de munitiefabriek vervaardigt alle soorten van munitie en munitiedeelen, behalve buskruit en ontstekingsmiddelen. Zij is hoofdzakelijk ingericht voor metalen patronen voor alle kalibers. Per dag levert zij ongeveer 100000 gereedgemaakte patronen. 5. de machinefabriek en ijzergieterij houdt zich bezig met den aanmaak van draaibanken en boormachines en van machines tot vervaardiging van ontstekingsmiddelen, hulzen en patronen. De gieterij levert jaarlijks 1 millioen KG-. grijs ruwijzer. 6. de inrichting tot beproeving van handvuurwapenen heeft eene schietplaats voor jachtgeweren en munitie. Zij beschikt over de volgende meettoestellen: een toestel Le Boulangé tot het meten van vluchttijden, verschillende gasdrukmeters, een toestel tot het meten van eindsnelheden, n den terugloop, met de noodige contröletoestellen. De afdeeling Sömmerda telt 500 arbeiders. cl. Het schietterrein bij TJnterlüss op de Lüneburger Heide ligt aan de spoorlijn Celle Uelzen het is ongeveer 10 KM. lang en 1 KM. breed en van al het noodige ruim voorzien. De „Press- und Walzwerk-Actiengesellschaft Düsseldorf-Eeishols" houdt zich hoofdzakelijk bezig met het vervaardigen van holle licha men zonder naad in alle afmetingen, waaronder ook vuurmonden. De voertuigen fabriek te Eisenach werd den 3en December 1896 -opgericht. Zij bestaat uit vijf afdeelingen, nl. 1. Aanmaak van geschut en affuiten van alle kalibers. 2- militaire voertuigen. 3. electrische benzine-motorrijtuigen. 5. rijwielen. Het aantal arbeiders bedraagt 2000. Jaarlijks kunnen wor- ■den geleverd 1500 affuiten met voorwagens (zoo noodig het dubbele van •dit aantal); 3000 volledige caissons, bestaande uit voor- en achterwagen, 500 electrische voertuigen voor personen- en goederenvervoer, 15000 rijwielen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 311