291 Grootste declinatie10°. Grootte van het schootsveld270°. Aanvangssnelheid670 M. De vuurmond bestaat uit kernbuis en mantel en is van het beste nikkeistaai vervaardigd. Doordat de benedenaffuit over kogels loopt, geschiedt het zijwaarts richten, zelfs bij groote baks- hoeken, zeer snel. De vizierlijn en de handwielen voor hoogte en zijdelingsche richting liggen in verband met de borstwering vrij hoog. Het kanon kan zoowel in den vestingoorlog als bij de kust verdediging op den open wal toegepast wordenHet verhoogde voetstuk maakt het vuren overbank mogelijk; de borstwering beschermt hierbij de onderste deelen der affuit, terwijl het boven de borstwering uitstekende gedeelte, alsmede de bedieningsman schappen door een sterk gebogen pantserschild tegen scherven en volle projectielen van klein kaliber gedekt worden. Snelvuurkanon van 8,8 cM. Lj40 in middelpivot- wiegaffuit, op gesteld in een nagebootst kazematpantser, hetwelk het gepant serde deel van eene scheepsromp voorstelt. Gewicht van de wieg met remcylinder. 237 KG. Gewicht van den pivotbok met vork 1443 KG. vuurmond1350 het projectiel9 kazetmatpantser met beslag. 442 Aanvangssnelheid 780 M. De vuurmond, bestaande uit kernbuis en mantel, is uit best nikkeistaai vervaardigd. Alle deelen der affuit zijn van gesmeed of geperst staal. Door middel van twee handwielen wordt het kanon op eenvoudige en snelle wijze in de richting gebracht. Het kanon zal vooral op pantserschepen en kruisers gebruikt worden tegen beschermde torpedobooten en tegen de minder ge pantserde deelen van pantserschepen en beschermde kruisers. Snelvuurkanon van 5 cM. Lj4s in een draaibaar pantser op het scheepsdek opgesteld, gemonteerd op eene middelpivot-wiegaffuit. Gewicht van de wieg met remcylinder102 KG. den pivotbok met vork, stutten, toe stel voor de hoogterichting en voor het baksen382

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 313