292 Gewicht van het pantserschild785,5 KG. den vuurmond225 het projectiel2,8 Grootste elevatie20° declinatie10° Aanvankelijke snelheid780 M. De vuurmond bestaat weer uit kernbuis en mantel en is ver vaardigd van nikkeistaai. Het kanon zal hoofdzakelijk toepassing vinden tot het afweren van onbeschermde torpedobooten, enz.. Snelvuurveldkanon van 7,5 cM. met excentrische schroefsluiting volgens Nor denfeit, voorzien van gepantserde reminrichting en uitschuifbare benedenaffuit met vuurmondterugloop, alles volgens het stelstel van Ehrhardt. De munitie is in manden verpakt. Het geheele stuk was met zes paarden bespannen met het stuks- commandentpaard naast het voorspan, gereed om uit te rukken. Lengte van den vuurmond .31 kalibers 2325 mïï. Aantal trekken.28. Gewicht van den vuurmond met sluitstuk, klauwen, remcylinder en pantsering390 KG. Yuurhoogte der affuit1,00 M Middellijn der raden1,30 Gewicht der affuit met vuurmond en schild, geheel uitgerust 1000 KG. Gewicht van den volledig bepakten voorwagen, met 36 patronen in manden.775„ Gewicht van het projectiel6,5 Aanvankelijke snelheid500 M. De aszitplaatsen der affuit zijn zoodanig ingericht, dat zij op eenvoudige wijze tot schilden kunnen worden opgeklapt. De affuit is voorzien van eene rijrem. Snelvuurbergkanon van 7,5 cM. met vuurmondterugloop, vorkvor- mige benedenaffuit (systeem Ehrhardt), in 4 lasten te verdeelen 1). Snelvuur veldkanon van 7,5 cM. met vuurmondterugloop (systeem Ehrhardt), schilden, welke tot zitplaatsen op de affuitas kunnen vervormd worden, houten raden, gepantserde reminrichting, niet- uitschuifbaren affuitstaart en opklapbare spoor. Gewicht van het afgelegde stuk1000 KG. 1) Hierover waren nog geen gegevens beschikbaar.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 314