PATROEILLECOMM AN DO'S. De geschiedenis van deze patrouillecommando's beschouwen de, zien wij, dat zij in Rusland onder den naam van „Jagdcom mandos" zijn ontstaan. Men ging in het land van Dragomiroff van de gedachte uit,, dat enkele der bovenstaande, echt militaire eigenschappen niet konden worden verkregen dan ten koste van soldatenlevens,, doch men deinsde hiervoor niet terug, als het vaderland er slechts mede gebaat was. En zoo ontstonden de „russische Jagdcommandos". Zij had den ten doel aankweeking en verhooging van bovengenoemde- eigenschappen, waardoor het voordeel verkregen werd, dat men, voor ondernemingen uit den kleinen oorlog steeds een aantal uit gezochte manschappen beschikbaar had. De bodem van Rusland bood daartoe een uitstekend oefeningsterrein aande middelen,, die gebruikt werden, warende jacht op beren en wolvenroei-en zeiltochten, zoowel op de binnenzeeën en meren als op de on stuimige wateren der kusten het loopen op sneeuwschoenen, in een woord allerlei sport, waaraan gevaar verbonden was en waar hij lichaamsinspanning op den voorgrond stond. Werden op deze wijze eigenschappen aangekweekt, die den, militair overal en ten allen tijde te pas kwamen, door eene uit- „Wagemuth und Opferwilligkeit, Entschlos- senheit und Geistesgegenwart, List und Ver- schlagenheit, Körperliche Gewandheit, Zahig- keit und Ausdauer, das sind die leitenden- Gesichtspunkte nach denen die Jagdcomman- dos zu8ammengesetszt und fur die besonderen Aufgaben des Patrouillendienstes herangebil- det werden." Passauer. Infanterie-Patrouillen nach Art Rusaischer Jagdcommandos.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 344