324 V. Y. Velddienst N. I., 3e alinea „deze infanterie moet daarvoor' opgeleid zijn"] tot het maskeeren van gevechtshandelingentot het optreden vóór, zoowel als op de flanken van de eigenlijke vuur linie; tot het terugdrijven van vijandelijke gevechtspatrouilles, dan wel ophelderings- en verkenningspatrouilles. Buiten het z.g. legerverband dienen zij tot het uitvoeren of hel pen uitvoeren van alle handelingen, den kleinen oorlog betreffende. G-aat men in ons leger er toe over om eene proef te nemen met patrouillecommando's, dan zouden bijv. per compagnie 10 a 15 man genomen kunnen worden, die door een uitstekend onder legd officier moeten worden opgeleid. Men onderschatte die taak niet, want het is verbazend moeilijk militairen op te leiden tot leden van uitstekende patrouillecom mando's. Het onderwijs zou moeten omvatten a. het aanvoeren van eene patrouille in den meest uitgebreiden zin van het woord, in alle terreinen, zoowel bij dag als bij nacht. Hiertoe rekent men van zelf: het loopen op de kaarthet oriënteeren; het waarnemen en het verkennen; het opstellen en het overbrengen van berichten; het beveiligen van marcheeren- de, rustende en in gevecht zijnde afdeelingen. b. het bekend zijn met de hulpmiddelen, noodig om berichten omtrent vijand en terrein in te winnen, waartoe men rekenen kan al hetgeen omschreven is in de 25 tot en met 29 van het y. y. Velddienst, aangevuld met nog andere wetenswaardighe den op dit gebied. Gaarne geef ik toe, dat aan het vormen van patrouillecomman do's naast vóór- ook nadeelen verbonden zijn. Tot de voordeel en kan men rekenen, dat men steeds over opgeleide infanterie beschikt voor den ophelderingsdienst, wanneer geen cavalerie aanwezig is. Tot de nadeelen behoorthet verbreken van het compagnies- verband. Voor de patrouillecommando's zou een eventueele lichtere be wapening met het oog op onze indische terreinen zeer aan te bevelen zijn; zij zou meerdere uitgaven met zich medebrengen, welke uitgaven nog verhoogd zouden worden, indien distinctieve teekenen voor de patrouillecommando's werden ingevoerd. B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 346