354 De luitenant-kolonel Bisschof gaf daarom de postcommandan- ten te Ana1 Galong bevel, om gedurende den tijd eener deta cheering minstens éénmaal eene patrouille te maken in het ooste lijk gedeelte van Ana1 Batée en Kliëng. 7 Maart 's morgens ten 53/4 uur marcheerde van uit Ana* Ga- long eene patrouille af onder den postcommandant, den kapitein der infanterie H. F. T. van Blokland, waarbij ingedeeld de le luit. der infanterie C. T. J. Stakman, de adjudant ond. off. Krüger, No. 14477, de off. van gezondh. 2e klasse C. van der Meer, 1 hoornblazer en 72 bajonetten, zoomede 2 minderen van den ge neeskundigen dienst en 6 dwangarbeiders met 3 tandoes. De opdracht luidde het maken eener verkenning langs den ikampongrand van Ana* Bateé, Kliëng en zoo verder over de sawah in O. richting langs Sibreh naar de versterking terug. In drie sectiën werd langs den dijk van' Ana* Galong naar Blang Tjoet gemarcheerd. De Europeanen waren gelijkelijk over de drie afdeelingen verdeeld; de eerste sectie, die de marsch der colonne zou beveiligen, kreeg 7 bajonetten meer dan de andere. Een bekend feit was het, dat er in de randen van Ana* Batée nooit meer dan een paar man op post stonden, die, als er wat te schieten viel, onmiddellijk hunne makkers waarschuwdenvan daar, dat naar Lambaroe terugkeerende patrouilles steeds veel meer van 's vijands vuur te lijden hadden dan op hun heenmarsch. Het was dus duidelijk, dat, nu de patrouille eerst om zoo te zeggen voor 's vijands stellingen defileerde, de bedoelde schild wachten niet in gebreke zouden blijven, de geheele bende bij el kaar te roepen. Zooals we later zullen zien, was 's vijands sterkte in die buurt door eene toevallige omstandigheid bijzonder groot op dezen dag. Een 500 M. voorbij het blokhuis Blang Tjoet werd in W. rich ting de sawah overgetrokken, om vervolgens langs den rand van Ana* Batée in drie afdeelingen met tusschenruimten van 100 M. in Z. richting den marsch te vervolgen. De afdeelingen marcheerden met tweeën uit de flank, de rechterafdeeling onder commando van den le luitenant Stakman, met veiligheidsmaat regelen binnen de kampong, de linkersectie onder den adjudant ond. off. Krüger in de sawah. 7 uur V.M. was de patrouille zoo

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 378