358 zelfs vuur kreeg uit het door onze bondgenooten bezette blokhuis Bak Tjerlaheen paar salvo's bracht dat tot zwijgen, terwijl de ar tillerie van den post de schutters in den rand van kampong Sibreh onder mitrailleurvuur nam en tevens granaten in Kliëng en Lam- baroe wierp. Reeds waren alle patronen van dooden en gewonden mede verbruikt, toen de Europ. hoornblazer Schuur, No. 35383, met twee kistjes munitie kwam aandragen, die hij uit Ana'Ga- long had gehaald. Ook de adjudant Krüger verscheen, na ver bonden te zijn, weer op het gevechtsveld en maakte zich verder verdienstelijk met het doen vervoeren der dooden en gewonden, waartoe tal van militairen, die zich reeds naar de versterking hadden begeven, met veel moeite gedwongen werden. Wegens het hevige vuur wilden zij eenvoudig niet meer terug, toen ze eenmaal daar binnen waren. Ongeveer 101/ 2 uur Y.M. was de liniecommandant, die zich dien morgen bij de commissie, belast met het bepalen der emplacemen ten voor de nieuwe versterkingen, had aangsloten en te Senelop ver nomen had, dat Ana1 Galong met vuurpijlen om hulp had geseind, ter plaatse aangekomen. Tegelijk met hem een detachement van 40 bajonetten, getrokken uit de bezettingen Lamsoet en Lambarih, met 2 officieren, de luit3. K. H. Westendorp en F. Ketjen. Den kapitein van den generalen staf Kronouer, die den liniecomman dant vergezeld had, droeg deze het bevel over die vereenigde troep op met opdracht: De sawah ten W. van den weg Lambarih—Ana* Galong over te steken en den in den rand van Kliëng opgestelden vijand in de flank aan te vallen, teneinde de patrouille van Blokland, die ter hoogte van de bamboestoelen nabij Bak Tjerlak in stelling lag, gelegenheid te geven naar Ana* Galong terug te trekken. In 4 groepen werd door de patrouille Kronouer opgerukt. Lui tenant Westendorp ging met zijn groep het eerst vooruit, op kor ten afstand gevolgd door de anderen. De 4" groep onder bevel van een inl. sergeant volgde op 100 M. afstand als reserve, dek king tandoes en munitie. Nauwelijks was de troep 150 M. in de sawah of de luitenant Westendorp werd zwaar gewond; de dwangarbeiders durfden niet vooruit te komen en zoo droeg de Europ. fuselier Elshout, No. 39756, zijn commandant over een afstand van 150 M. uit het vuur naar den dijk terug.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 382