- 359 De van den aanvang af reeds zeer vermoeide troep kwam maar matig vooruit, vooral de groep van luitenant Westendorp was moeilijk tot opstaan te bewegen, waarom de kapitein Kronouer haar voor het vervolg van het gevecht zelf leidde. De groepen van luitenant Ketjen en sergeant Prins, No. 36077, waren in middels in de tirailleurlinie gekomen en hadden het vuur geopend. De vijand trachtte in N. O. richting het detachement Kronouer om te trekken, waardoor dit tusschen twee vuren kwam. Yan op de flank des vijands komen was toen geen sprake meer, daarom besloot de commandant in Z. W. richting te marcheeren en de kampongranden Kliëng en Lambaroe zoo dicht mogelijk te naderen, ten einde der patrouille Blokland lucht te verschaffen. Toen de vijand al te dicht op zijn rechterflank kwam, gaf hij den commandant der rechtergroep last, rechts van directie te ver anderen en den vijand in het noorden goed onder vuur te nemen. Ten koste van nog vier gewonden, de Europ. sergeant Prins, No. 36077, de Europ. fuseliers de Rooij, No. 39717, Elshout, No. 39756, en de inl. fuselier Kromodrono, No. 27725, werd het doel ten slotte bereikt'; de patrouille van Blokland kon terug trekken. In het gevecht onderscheidden zich de inl. fuselier Kro modrono, No. 27725, en de Europ. fuseliers Levens, No. 40871, en van de Weerdhof, No. 24980. De luitenant-kolonel Bisschof had intusschen in de benteng meer orde op de zaken gesteld; ook daardoor was het den adj. ond. off. Krüger mogelijk zijn kapitein met dragers te hulp te ko men o.a. de Europ. kanonnier Gunther, no. 38379, en de Europ. ziekenoppasser v.d. Leest maakten zich hierbij zeer verdienstelijk. De aftocht geschiedde onder een allerhevigst vuur, waarbij nog een dwangarbeider sneuvelde, die achtergelaten moest worden. Omstreeks 12 uur 's middags was de patrouille Blokland in Anaf Galong terug, en 12 uur 20 N.M. was ook het detachement Kronouer weer aan de Oostzijde van den Ana* Galong dijk waarmede de patrouillegevechten dus een einde namen. In de versterking had men intusschen ook niet stil gezeten. Met het kanon van 7 cM. L. A., dat op het W. bastion in batterij: stond, werden niet minder dan 71 granaten, 22 granaatkartetsen en 1 kartets op verschillende afstanden en doelen verschoten. Het vuur der mitrailleur was steeds op Sibreh gericht geweest, Dl. I 1903. 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 383