362 Biloel zouden ageeren en hij zelf van uit Ana* Galong; wij zouden daardoor een zeer vijandelijk terrein in den rug hebben gehad en zijn legioen in front. 15 Maart had op het bureau van den Gouverneur de eerste - conferentie plaats. Tegenwoordig daarbij waren de resident van Langen, de chef v/d staf, de wn. assistent-resident en T. Oe- mar. In hoofdzaak werd toen vastgesteld, dat van twee zijden geageerd zou worden, n.l. van uit Ana* Galong en van uit Biloel tevens werd bepaald welk aandeel Oemar in de bewegingen zou hebben en hoeveel geld, munitie, geweren enz. hij zou krijgen.. T. Oemar zou dan van de zijde van Biloel met zijn legioen op rukken, dit laatste, voor zooveel noodig aangevuld door lieden uit de IY en YI Moekims, Lepong en Lehong, onze troepen van de zijde van Ana Galong. Eene buitengewone aanvulling van 100 Europeesche militairen, een peloton genietroepen en 100 dwang arbeiders werd van Batavia verzocht. De genietroepen moesten ook dienen om al dadelijk bij den aanvang der operatiën een begin te maken met den bouw van de nieuwe versterking Ana* Galong, althans met het plaatsen van de palissadeering en de bastions. Tijdens de operatiën, die volgens schatting slechts een paar dagen zouden duren, zouden de versterkingen te Tjot Goë, Lam- koenjit, Biloel, Toengkoeb en Tjot Rang door troepen van de posten der geconcentreerde linie worden bezet, waardoor de volle beschik king over het 3e, 12e en 14e Bataljon werd verkregen. Met het oog op de poeasa en de voorbereidingen, die T. Oemar treffen moest, zou men niet vóór 28 Maart tot ageeren kunnen overgaan. Na zijn succes bij Ana Galong nam intusschen 's vijands over moed toe. Bijna dagelijks werden onze posten en transporten in de XXV en XXII Moekims onder vuur genomen. Een detachement van Lambaroe, dat den 7den te Ana Galong was achtergebleven, werd den 9en door militairen van het 15» Bataljon vervangen. 12 Maart nam een bende van 15 man eene patrouille bij Se- nelop onder vuur en deed ook een paar schoten op de verster king, waardoor de Europ. sergeant van de Pauwert, N°. 36667, licht gewond raakte; ook wegwerkers bij Tjot Rang werden dien dag beschoten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 386