368 dracht den vijand beletten van die zijde de linie binnen te dringen. Deze compagnieën werden om 5 uur versterkt met 2 sectiën van de 4e bergbatterij, die den afstand marcheerend aflegden. 2 uur 30 min. N.M. vertrok een detachement van 2 officieren en 120 man van Lambaroe naar de Z. W. linie om de bezettingen van de aldaar gelegen posten te versterken. Te 3 uur N. M. werden 3 compagnieën van het 12e Bataljon per stoomtram naar Lampeneroet gezonden met last naar Tjot Goë te marcheeren en aldaar orders af te wachten. 2 dezer compagnieën keerden 's avonds 9 uur naar Koeta Radja terug. Bij den opmarsch waren de Europ. fuseliers van Gelder, n°. 39084, en de Vries,. n°. 39291, door vuur uit Lam Teheu en Koeta Karang zwaar gewond. Een compagnie werd te 4 uur 15 min. N. M. te voet naar Ketapan Doewa gezonden met last aldaar zoo noodig hulp te bieden. 3°. De chef van den staf, geeseorteerd door een peloton cavalerie bezocht in den namiddag de posten Lamdjamoe, Belang, Ketapan Doewa, en Lampeneroet, om den toestand op de posten op te nemen en de noodige bevelen en aanwijzingen voor den nacht te geven. 4°. Te 9 uur N. M. werden drie brigades marechaussée in hin derlaag gelegd tusschen Lamdjamoe en Lampeneroet. 5°. Tusschen 9 uur en 11 uur N.M. werden de wachten Nesoeh Z.O., Nesoeh Z W., Laboratorium, op den weg naar Ketapan Doewa, op den weg naar Oleh-leh en aan het hek bij de spoor baan naar Oleh-leh ieder met ééne sectie infanterie versterkt. Bovendien werden tot versterking van de 4 eerstgenoemde wachten 1 compagnie van het 146 op Nesoeh en ter versterking van de 2 laatstgenoemde een peloton van het 3e Bataljon bij de Misdjid Raija gereed gehouden. Ter beveiliging van Oleh-leh werd het volgende gedaan: 1°. Een snelvuurkanon van 3,7 M. met bediening van de ma rine werd opgesteld op de landtong in het Z.W. bastion. 2°. 2 officieren en 52 man landingsdivisie versterkten het gar nizoen, waarvan een groot aantal manschappen zich in de bui tenlinie bevond. 3°. De omgeving werd zooveel mogelijk schoon gekapt en alle maatregelen genomen om de verdedigbaarheid te verhoogen. 4°. Hr. Ms. marineschepen Sumbawa en Tromp flankeerden met

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 392