406 korten afstand elkaar bevuurden, zonder dat er aanmerking op gemaakt werd. De Mauser kogel leerde ons wel anders, maar te betreuren is het aantal menschenlevens, dat die les kostte. Het maken van dekkingen is een der zwakke punten van onze infanterie. Zooals Mr. Bennet Burleigh reeds opmerkte, heeft de aanwezigheid van sappeurs bij de infie. een minder goeden invloed uitgeoefend, omdat de infanterist er op gaat vertrouwen, dat een ander de werkzaamheden verricht, die hij zelf moest kunnen uitvoeren. Ieder infie. officier moet weten, hoe eene ingraving aan te leggen, ieder soldaat, hoe haar te maken. Yan het begin tot het einde van den oorlog bleken onze ingravingen kinderspel, vergeleken bij die van de amateursoldaten tegenover ons. Bij Spionkop, bij Reddersberg en bij menige andere gelegenheid hadden betere ingravingen zeker de verliezen beperkt, zoo zij ons niet de overwinning bezorgd hadden. Beslist noodig is het, dat onze infie. beter leert schieten en zich ernstiger oefent in het maken en gebruiken van dekkingenaan het laatste zal vermoedelijk in de toekomst te gemoet worden gekomen door het gebruik van draagbare schilden. De officier moet zijn taak ernstiger leeren opvatten, en er aan denken, dat hem het leven zijner manschappen is toevertrouwd. Zelden zag ik jonge officieren werken over hun vak lezen, en toch moeten zij niet vergeten, dat, wanneer zij het denken aan hun meerderen overlaten, zij verleerd hebben zelf te denken, als zij zelf in de hooge rangen komen. Overgaande tot de cavalerie, zegt de schrijver, dat dit het wa pen is, dat naar zijne meening het meest behoefte aan hervor ming heeft. Inderdaad, vervolgt hij, zou de beste en meest afdoende her vorming zijn die, waarbij het geheel werd afgeschaft, behalve een paar regimenten, om bij bijzondere gelegenheden voor het publiek dienst te doennaast de vuurmond is het magazijnge weer toch het eenige wapen, dat recht van bestaan heeft. Lan- zen, sabels en revolvers zijn nog slechts in een museum op hun plaats. De cavalerie moet bereden infanterie worden, want, zegt hij, nog weten we niet ten volle, wat goed geoefende bereden infanterie

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 430