472 zal. Verder zal hij twee afdeelingen van 300 en 500 man tot- dekking van H. en L. flank en tot dekking trein afzonderen. 8. De 2e afd. veldartillerie zal om 4 uur v.m. opbreken, de 4e brigade volgen en een stelling innemen, van waaruit zij de kopjes ten N. van de spoorbrug flankeeren kan. Zij staat onder de bevelen van Generaal Majoor Hart. De zes marinestukken (twee 4,7 inch en vier 12 ponders), tegen woordig in stelling ten N. van de 4e brigade, zullen rechts van de 2e afd. veldartillerie oprukken. De l6 afd. veldartillerie (zonder 1 batterij, die afgestaan is aan de bereden brigade) zal om 3 uur 30 v. m. oprukken Oostelijk van de spoorbaan en onder dekking van de 6e brigade tot een punt voorwaarts marcheeren, van waaruit de overgang der 2e brigade voorbereid kan worden. De zes marinestukken, die nu bivouakeeren met de 2e afd. veld artillerie zullen samenwerken met de le afd. veldartillerie. 9. Zoodra de tot nu toe vermelde troepen opgerukt zijn, zal de rest der troepen en de bagage in vijf gescheiden liniën par keeren, front n/h Noorden, achter de artilleriestelling van heden. (Volgen bevelen voor bagage, colonnes en trein). 10. De standplaats van den opperbevelhebber zal zijn dicht bij de 4,7 stukken. De commandant der genietroepen zal twee groepen van de 17e pionniercompie. met de 5e brigade en een groep en den staf met de 2e brigade uitzenden. U. Ieder infanterist draagt 150 patronen mede, nadat de op de ossenwagens van den regimentstrein medegevoerde munitie verdeeld is. Infanteriemantels kunnen naar wensch van de bri gadecommandanten op twee ossenwagens van den regimentstrein geladen worden. 12. De commandant van de 6e brigade zal >/g bataljon voor treindekking afzonderen. De twee marinekanonnen, die nu dicht, zuidwaarts van het divisiekwartier in stelling staan, zullen om 5 uur v.m. de stelling innemen, die nu door de stukken van 4,7 wordt ingenomen. A. B. get. B. Hamilton. Overste.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 496