538 neeringsvoorwerp, en hij alleen te zorgen heeft, dat deze aan de compag nie in bruikleen verstrekte voorwerpen ten allen tijde in goeden staat moeten verkeeren, zulks ook het geval kan zijn met wapening, ledergoed en velduitrusting. Immers kazerneering, wapening en 't grootste gedeelte van de veld uitrusting zijn het eigendom van den lande, en worden alleen aan de com pagnieën of aan den man tijdelijk in gebruik afgestaan; om welkereden is de verantwoording en de daaraan verbonden administratie zoo ver schillend? "Waarom wordt, wanneer een kazerneeringsvoorwerp defect raakt, slechts een eenvoudig verwisselbriefje opgemaakt, terwijl de werk zaamheden betreffende de verantwoording van wapening, ledergoed en velduitrusting, wanneer deze hersteld moeten worden, achtereenvolgens bestaan in het schrijven eener nota, het inschrijven in de reparatieboeken, en tegen het einde der maand het maken van uittreksels, afzonderlijk voor wapening, ledergoed, kleeding en overige velduitrusting. Het is geen kleinigheid, en het gevolg is dan ook dikwijls, dat aan de verzorging van laatstgenoemde uitrustingstukken geen voldoende aandacht geschonken wordt uit hoofde van de vele administratieve werkzaamheden, die er aan verbonden zijn. Zou het daarom niet voldoende zijn, wanneer bij de compagnieën voor herstelbare wapening of velduitrusting slechts eenvou dige nota's werden opgemaakt, waarop in 't kort voorkwam: voor wiens rekening de reparatie moet plaats hebben, en welke herstellingen moeten geschieden Alle verdere administratie van de zijde van den compagnies commandant is m.i. overbodig, en behoort op de bureau's van de be heerders der betrokken magazijnen plaats te hebben. Niet de compagniescommandant diende verantwoordelijk te zijn voor de uitvoering der reparatiën, maar deze aangelegenheid behoort tot de ver antwoordelijkheid van de officieren van wapening en van kleeding. C. Dumont.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 562