542 nabij kampong Biloel had opgesteld, kon de patrouille op de verster king terug trekken; daarbij werden de volgende verliezen geleden Zwaar gewond: de le luitenant E. van Zijdveld en de Europ. fus. Stoppelenburg, N°. 38826; licht gewond: de inl. fuselier Ka- riosemito N°. 40379 en één dwangarbeider. Te 103/4 uur N.M. kwamen te Lamkoenjit drie dwangarbei ders met brieven aan, twee voor dien post en een voor Biloel, met bericht van het verraad van Oemar. Die voor Biloel bestemd ging om 1 uur 's nachts door en was een uur later terug, na aan zijn opdracht te hebben voldaan. Een andere dwangarbeider, die te 1 uur V. M. naar Tjot Goë werd gezonden, keerde niet meer terug. Ana'Galong had de blokhuizen Blang Tjoet, Mata Air en de brugwacht voor geval van nood van vivres voorzien. Senelop werd 's nachts en den volgenden morgen onder vuur genomen, waardoor de Europ. kanonnier Schmidt, No. 19949, zwaar gewond werd. Kroeng Gloempang werd 's avonds een weinig beschoten en Tjot Rang eveneens. Te 71 2 uur N. M. bracht de le luitenant Neelmeijer met T. Nja Banta en eene bevolkingspatrouille aldaar bericht van T. Djohan's overloopen. Den 30en Maart werd te Koeta Radja krachtig gewerkt ter ver betering van de chicanemiddelen; o.a. werd om Nesoeh eene staande versperring van gewapend ijzerdraad aangebracht en aan de Zuidzijde van het kampement twee geschutstanden, alsmede een veertiental gedekte opstellingen voor infanterie gemaakt; daartoe werd tot 's nachts 1 uur doorgewerkt. Ook langs het hek, loopende van het laboratorium achter langs de huizen van de Deijkerhofflaan naar de enceinte van kampong Baroe, werden 17 van die standplaatsen gebouwd. De encein te van kampong Baroe en kampong Gedah, waar deze uit eene enkele rij verticaal geplaatste giamplanken bestaat, werd van banketten, en waar zij door een ijzeren hek gevormd wordt, ook van gedekte standplaatsen voor infanterie voorzien. Langs deze geheele enceinte moest voorts eene liggende versperring van 5 M. breedte worden aangebracht. Voor de banketten werden de reeds

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 568