543 voor de nieuwe buitenposten klaar gemaakte jukken gebezigd. De verhoogde schilderhuizen werden, overal beter stormvrij ge maakt, op verschillende banketten pantserplaten van 3 cM. dikte geplaatst, de afsluiting nabij Pendeti beter verzekerd en zelfs eene palissadeering geplaatst achter het hek tusschen het labora torium en de wacht op den weg naar Oleh-leh, waartoe de reeds naar Lambaroe opgevoerde palissaden, voor de nieuwe verster king Ana1 G-along, moesten worden teruggehaald. Deze palissadeering is kort daarna weer opgeruimd, daarente gen zijn later nog twee verhoogde schilderhuizen in de enceinte kampong Baroe-G-edah gebouwd, en 4 verhoogde wachthuizen, ieder voor 15 man en omgeven door een 10 M. breede ijzer draadversperring, opgericht, t. w.: één aan den weg van Oleh-leh bij de brug over de Kroeng Doï; één achter den oostelijken kogelvanger te Petjoet; één nabij den weg naar Ketapan Doe- wa op 100 M. afstand van de veekraal der Atjeh-Associatie en één aan den Ooster Ringdijk. Verschillende minder stevige afsluitingen werden door betere vervangen en voor de uitgangen friesche ruiters in de versper ringen aangebracht. Gelijktijdig met de bovenomschreven werkzaamheden moest een begin worden gemaakt met het bouwen van logies voor de van Java verwacht wordende versterkingen. De genie had dus de handen vol. Van uit Senelop was te 6| uur V.M. eene patrouille ter sterkte van 1 officier en 30 man vertrokken om den gewonden Europ. ka nonnier Schmidt, No. 19949, naar Lambaroe te brengen. In de richting, waar de patrouille zich bewoog, werd te 7 uur een hevig vuur gehoord, dat uit de Kroeng Lingkar scheen te komen. Da delijk werd de vijandelijke stelling met geschut onder vuur geno men en met eene andere patrouille ter ondersteuning uitgerukt; na eenige salvo's kon de eerste patrouille doormarcheeren en keer de de laatste naar den post terug. Bij haar terugkeer kreeg de patrouille het weer te kwaad. Te 11 uur 15 min. V.M. rukte daarom van Lambaroe een detachement uit om inveree- niging met troepen van Lambaroe in Lamsoet haar te ondersteu nen. Ter hoogte van de missigit Lamdjampoe onder vuur geno-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 569