- 547 gewonden te blijven en toen de compagnie Labotz Lambada bereikt had, gaf de voorhoedecommandant aan zijne brigades last Senelop binnen te rukken, waar te 7!/2 uur N.M. de ge- heele colonne, behalve de compagnie Bruynis, verzameld was. Ontruiming der blokhuizen. Luitenant Stoop had te 6 uur 15' reeds gelegenheid gevon den een dwangarbeider naar Toei Selimbing te zenden, met den last aan den commandant om het blokhuis te ontruimen. Hoewel zijn brigades zeer uitgeput waren, besloot deze officier te 6 uur 45 min. met één brigade den blokhuiscommandant een eindweegs tegemoet te gaan. Weldra naderde deze met zijne marechaussées, die zelf de reservemunitie op de schou ders droegen, op de hielen gevolgd door den vijand, die het troep je nog onder vuur nam, echter terugtrok, toen ook de brigade van luitenant Stoop ontmoet werd. Deze officier viel bij terug keer door oververmoeidheid en overspanning buiten kennis en was voor het verdere deel der excursie niet meer in staat daar aan deel te nemen. Te 8 uur N.M. werd dezelfde dwangarbeider, die het briefje naar Toei Selimbing gebracht had, onder belofte van kwijtschelding van straf, met 2 berichten naar Montassik en Aloer Oe gezonden. Eene brigade kreeg later opdracht om met 20 dwangarbeiders bij het ontruimen de behulpzame hand aan de blokhuiscomman danten te bieden. De luitenant Yis nam halverwege Aloer Oe met 2 andere brigades eene opnamestelling in. Hoewel er geen schot viel, maakten de meeste dwangarbeiders zich onderweg uit de voeten en slopen weer naar Senelop. Te 10 uur keerden alle brigades in Senelop terug met de be zettingen van de beide blokhuizen. Onder leiding van den sergb der artillerie Zon werden zoowel mitrailleur (op borstweringaffuit) als reservemunitie 20800 patronen veilig binnen gebracht. Onmiddellijk na de ontruiming waren de blokhuizen door den vijand bezet. De marechaussées waren bijna zonder uitzondering zeer ver moeid, daarom werd tot 12 uur 's nachts gerust en toen, zonder verder door den vijand bemoeilijkt te worden, terug gemarcheerd. Te 1 uur 30 min. Y.M. was de masdjid Lamdjampoe bereikt, de daar achtergelaten compagnie sloot zich bij de colonne aan en

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 573