548 zoo kwam men te 2 uur V.M. te Lamsoet, waar de gewonden opnieuw verbonden werden. Te 2 uur 45 min. V.M. werd de marsch voortgezet langs denzelfden weg, dien men 's morgens ge volgd had en om 5 uur stapte de geheele troep te Lambaroe in den trein naar Koeta Radja. Behalve de luitenant Yuijck was nog gesneuveld de Amb. ma- rechaussée Sapahaluh, N°. 37620, die bij den stormloop op Bralon het leven liet. Men had het lijk daar achtergelaten met het voornemen het in het teruggaan op te halen; toen werd echter niets meer gevonden. Gewond werden nog de Eur. sergeant Gehne, No. 24835, de Amb. sergeant Tumbuan, 2 Amb. en 3 Javaansche maréchaussees; voorts de Eur. sergeant Lutje, No. 27226 en 5 Eur. fuseliers van het 14e Bataljon. Van de patrouille van den post, die met luitenant Vis den toe gangsweg bezette, werd de Eur. fuselier ten Brink, No. 36527, gewond. Ook te Ana' Galong was door middel van 2 dwangarbeiders te 51/2 uur N. M. de last ontvangen, de blokhuizen Blang Tjoet en Mata Air te ontruimen, hetgeen onmiddellijk onder flink vuur van den vijand geschiedde. In de kampongs Ana' Batée en Sibreh nam men groote benden kwaadwilligen waar. De blokhui zen in de O. linie werden mede ontruimd. De bezetting, volk van Nja Bantah, nam stelling op de Tjot Poekloet. Natuurlijk werden verschillende posten dien dag onder vuur genomen. Een der compagnieën van het 3e Bataljon was intusschen van Lamdjamoe terug gehaald, de versterking van andere posten weer afgelost, terwijl de vuurmonden van Ketapan Doewa, Lampene- roet, Lamreng en Roempit benden, die zich in het voorterrein vertoonden, onder vuur namen. Den volgenden dag, 31 Maart, bracht de marine te Oleh-leh nog een 7 c.M. A. nabij de lagune achter het plaatsbureau in batterij. Van Lamtih werd eene patrouille de kampong van dien naam binnen gezonden, die met 5 voorlaadgeweren, 2 donderbussen en eenige blanke wapens terug kwam en de kampong geheel verlaten had bevonden. Nabij Lampermei werd niet alleen het blokhuis aan de Kroeng Lingkar, doch ook de tram beschoten. Natuur-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 574