553 Aan den bevelhebber was bij geheim schrijven door den Re- geeringscommissaris medegedeeld 1° Dat er bij deze eerste operatie vooral moest worden gestreefd naar het toebrengen van verliezen aan den vijand. 2° Dat het verbranden van kampongs met strengheid moest worden te keer gegaan; een voorschrift, waarop ook bij volgende operatiën moest worden gelet. 3° Mocht de toestand b.v. door vijandelijk optreden van Th Djohan als anderszins het raadzaam maken Biloel en Lamkoenjit niet bezet te houden, dan was hij gemachtigd de bezetting in te trekken met medevoering van geschut en munitie, terwijl aan het verdedigingsvermogen der versterking, voor zoover de omstandigheden dit zouden gedoogen, alsdan afbreuk moest wor den gedaan. De samenstelling der colonne was als volgt: Bevelhebber: kolonel der infie. J. W. Stemfoort. Chef van den staf.luit.-kol. van den gen. staf C. P. J. van Yliet. Toegevoegdritmeester Jhr. L. D. C. de Lannoij. Kapitein- adjudant J. C. Smits. le Luitenant-adjudant F. J. Kroesen. Infanterie 3® Bataljon, commandant majoor K. W. Steinmetz. Sterkte: 18 officieren, 336 Eur. en 220 Amb. minderen. 14® Bataljon, commandant majoor G. P. M. van der Noordaa. Sterkte: 17 Officieren, 155 Eur. en 277 inl minderen. 9® Bataljon (2 compagnieën), commandant luitenant-kolonel H. Bendien. Sterkte: 10 officieren, 170 Eur. en 135 inl. minderen. Cavalerie: (1 peloton) commandant le luitenant C. W. van Haaff. Sterkte: 1 officier en 29 minderen. Bergartillerie: (2 Sectiën) commandant kapitein A. Bangert. Sterkte: 3 officieren, 34 Eur. en 26 inl. minderen benevens 32 rij-en trekpaarden en draagdieren. Genietroepen: commandant 1° luitenant A. S. Ruzette. Sterkte: 1 officier, 40 Eur. en inl. minderen. Geneeskundige dienst: 2 ambulances met personeel, materieel en transportmiddelen:

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 579