558 Door het aanhouden der le compagnie bij de artilleriestelling, werd, toen men te 7 uur 22' het voetpad naar Lam Lagang insloeg, de 3ie compagnie voorhoede. Deze kampong bleek door ons artillerievuur uit Lamreng geheel van vijanden gezuiverd te zijn; de colonne trok haar dan ook in Z. richting voorbij. Tegenover Lam Kawi werd door de 3« compagnie de gevechtsformatie aangenomen. De inmiddels vrijgekomen le compagnie marcheerde op 75 M. oos telijk van de 3e in voorloopige gevechtsformatie op, aangezien de kampongs in breed front moesten worden doortrokken. Alvorens een kampong binnen te gaan, werden er eenige sal vo's doorgejaagd. Lam Kawi en Lam Lehe werden doorgegaan, zonder dat men iets van den vijand bemerkte. Eerst toen men tegenover den Noordrand van Tjot Tjigari kwam, opende deze het vuur van uit een daargelegen benteng. Een paar salvo's waren voldende om hem met achterlating van één doode zijn stelling te doen ontruimen, waarop Lam Siti en Tjot Tjigari ongestoord door werden getrokken, evenals Lam Lilip. Van uit een klapperbosch tusschen Tjot Boei en Nesoeh kreeg men geweervuur; met eene frontverandering in Z. O. richting en een paar salvo's kon men ook hier volstaan om den vijand te verjagen. In Nesoeh werd nog een Atjeher neergelegd, doch zonder veel moeilijkheden te ondervinden, kon de volgende stel ling worden ingenomen De le compagnie in den rand van het klapperbosch ten Z. O. van Tji Boei; de 3e compagnie idem aan de Z. zijde van Nesoeh, terwijl de 46 compagnie met de ambulance achter den linker vleugel van de gevechtslinie, in den N. W. rand van Tji Boei een plaats vond. De colonnecommandant zond toen bericht aan den bevelheb ber [9 uur 5 min. V. M.]. Aan de bereden ordonnansen had men in dit terrein al nagenoeg even weinig als bij de le colonne, echter slaagden een paar cavaleristen er in den bevelhebber te bereiken. Nauwelijks had de colonne de bovenaangegeven stelling inge nomen, of de vijand opende een hevig vuur uit het blokhuis Blang Kirai, den Oostrand van kampong Toebaloe en de randen van Blang Kirai en Lamboekoeng. Onmiddellijk werd dat vuur be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 584