559 antwoord, doch eerst na één uur was er van vermindering sprake. 9 uur 20' zond de bevelhebber order om Nesoeh en Toebaloe te bezetten. De reserve stelde zich in den Zuidrand van eerstge noemde kampong op. Na de dekking van ambulance enz. aan 1 peloton van de 3e compagnie te hebben toevertrouwd, kreeg zij last onder dekking van het vuur van de le compagnie en het le peloton van de 3e compagnie uit den Z. O. rand van Nesoeh te deboucheeren en Toebaloe binnen te dringen. Ook hieraan werd voldaan en te 101 2 uur aan den bevelhebber bericht ge zonden, dat men tegenover Lamboekoeng en Ateuh stelling had genomen, en dat er gebrek aan munitie begon te komen. Toen het vuur van den vijand allengs minder werd, sloot zich het le peloton van de 3e compagnie weder bij het 2" aan en nam deze compagnie in haar geheel de dekking der ambulance op zich. Te 12 uur 10 min. N.M. kwam van den bevelhebber de order: „Lamboekoeng bezet houden tot dekking flank hoofdcolonne bij terugkeer". Tien minuten later kwam er munitie. Reeds was aan de 4e compagnie de last gegeven om Lamboe koeng binnen te dringen, toen te 1 uur N.M. de last ontvangen werd langs den kortsten weg naar Tjot Goë terug te gaan. Sprongsgewijze werd deze terugtocht ten uitvoer gebracht. In Tjot Tjigari kreeg de 3e compagnie nog eens bevel in den Z. rand in stelling te komen, daar van uit het W. plotseling een hevig vuur op de op den hoofdweg marcheerende troepen werd afgege ven. 2 uur 30' was deze colonne weder te Tjot Goë. Gaan we nu na wat intusschen bij de overige colonnes plaats had. Toen de bevelhebber het bericht ontving, dat de 2e colonne in Nesoeh was, werd aan Lambaroe per telefoon order gegeven het geschutvuur van Blang Kirai op Ateuh over te brengen. Aan den commandant der algemeene reserve te Lampeneroet werd te 9 uur 55 min. V. M. opgedragen om de voor Biloel en Lam- koenjit bestemde transportenvivres, munitie, goederen van offi cieren en minderen enz. onmiddellijk onder dekking van eene compagnie te doen opmarcheeren (9 u. 55 Y. M.) De compagnie, die bestemd was om Biloel af te lossen, kreeg te 10 uur Y. M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 585