567 sterk: 3 officieren, 33 Eur. en 26 inl. minderen, 8 paarden, 24 trek- en draagdieren. Een detachement genietroepen, commandant le luitenant A. S. Ruzette, sterkte: 1 officier, 11 Eur. en 39 inl. minderen. Twee ambulances, waarbij de officieren van gezondheid 2e klasse F. E. Coster en L. A. Demmers, met het noodige personeel en materieel. Trein: 8 mandoers en 200 koelies. De troepen te voet kwamen te 6 uur te Lampeneroet aan. De cavalerie was daar reeds; te 6 uur 45 V.M volgde ook de' artillerie. 7 uur V.M. werd in de richting van Tjot Goë afgemarcheerd met de cavalerie (behalve 12 ruiters, die als ordonnansen bij de colonne waren ingedeeld) vooruit. De 48 compagnie 9° Bataljon (kapitein v. d. Meer Mohr) vormde met eene brigade marechau- sée de voorhoede. Achter de dekking marcheerde, aan het hoofd der hoofdcolonne, de beide sectiën artillerie en bij de voorste compagnie der hoofdcolonne marcheerden de twee overige briga des marechaussee. Vóór de achterste compagnie, die een sectie als achterhoede afzonderde, de genietroepen, de ambulance en de trein. Nabij het hoogste punt 20,2, 700 M. N. van Tjot GoëT sloeg de compagnie van der Meer Mohr met de brigade het voet pad naar Lam Tehen in, met opdracht de marechaussée Lam Tehen West in te zenden en na afloop der verkenning, met die brigade als rechterflankdekking, door de kampongs ten W. van den grooten weg naar Lamkoenjit te marcheeren. De officier van gezondheid Coster met ambulancepersoneel, zoomede 4 bereden ordonnansen, werden aan deze colonne toegevoegd. De hoofdtroep ging door naar Tjot Goë. Daar kreeg de 2e com pagnie (kapitein Koedijk) een gelijke opdracht, wat de kampongs- ten O. van den weg betrof. Aan haar werden de officier van gezondheid 2e kl. Demmers met personeel en de noodige bereden ordonnansen toegewezen. De cavalerie ging inmiddels vooruit ter verkenning van Tjot Tjigari, Lam Lilip, Lehe, Nesoeh en Toebaloe, om verder ook den dwarsweg naar Lamkoenjit en de noordelijke randen van Toeram en Maneh waar te nemen. Eene compagnie van den hoofdtroep rukte later langs den

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 593