568 nieuwen weg naar Dinoeng ter versterking van de compagnie van der Meer Mohr op en kreeg daarmede te 8 uur 5 v.m. ter hoogte van Masdjid Oleh-Soesoe verband. De sectie Zon van de bergartillerie nam stelling op den Z.O. uitlooper van den Tjot Goë. De cavalerie zond te 8 uur 15' bericht, dat de door haar verkende kampongranden niet bezet waren, waarop de over gebleven compagnie met de genietroepen en de beide sectiën artillerie langs den grooten weg oprukten naar den Z.W. hoek van kampong Nesoeh, waar zij te 8 uur 35' Y.M. aankwamen. Eene sectie artillerie, comd4. le luitenant Deibert, werd op de sawah ten Z.W. van Toebaloe opgesteld, dicht bij de Kroëng Reloh, vanwaar de beide kampongs Ateuh onder vuur waren te nemen terwijl de sectie Zon op den dwarsweg van Lam- koenjit, 25 M. van den grooten weg af, in stelling kwam. Ongeveer 8 uur 5' kreeg de compagnie van der Meer Mohr voor het eerst vuur uit de met hooge biezen begroeide oevers van -de Kroeng Lemoh. Met de ter hulp gezonden compagnie door- marcheerend, werd zij in den Westrand van Lege uit Dinoeng beschoten; dat vuur was beter gericht, althans een inl. korpo raal sneuvelde hier en de officier van gezondheid Coster en eenige minderen werden gewond. Na verbonden te zijn, bleef de dokter zijn dienst doen. De vijandelijke schutters werden uit Dinoeng verdreven en te 9 uur Y.M. Lamkoenjit bereikt. De compagnie Koedijk ondervond in het geheel geen tegen stand en was te 8 uur 53' in den Zuidrand van Nesoeh, waar twee brigades marechaussée stelling namen, terwijl de compagnie last kreeg naar Toebaloe door te gaan en die kampong te bezetten. De genietroepen herstelden inmiddels de defecte bruggen in den weg en te 8 uur 45' kon men door eene cavaleriepatrouille aan de oude bezetting te Biloel order zenden zich voor den afmarsch gereed te houden. Deze patrouille werd onderweg niet beschoten en te 9 uur begaf zich de kolonel Stemfoort, die met den chef van den staf de colonne vergezelde, met eene sectie infanterie en een officier van gezondheid naar Biloel, om daar poolshoogte te nemen. 9 uur 45' v.m. marcheerde de oude bezetting met zieken en gewonden af. Slechts enkele schoten vielen uit Ateuh.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 594