569 Toen deze troep op den grooten weg nabij Nesoeh gekomen was,., kreeg de sectie Deibert al dadelijk last op te leggen en mede terug te marcheeren, terwijl de compagnieën van der Meer Mohr en Koe dijk weer door de kampongs naar Tjot Goë zouden terugkeeren. De sectie Zon bleef voorloopig in stelling. De compagnie Koedijk ontving ook op den terugweg slechts een paar schoten uit het blokhuis Blang Kirai en was te 10 uur 35' te Tjot Goë. De colonne van der Meer Mohr, met een deel der bezetting van Lamkoenjit, was bij dien post in stelling liggende reeds van drie zijden beschoten. Ook gedurende den terugtocht volgde de vijand, die nog kans zag om van uit den O. rand van Lege den troep op den grooten weg een paar gewonden te bezorgen. De sectie Zon kwam inmiddels ook achteruit en in stelling naast de andere sectie op den Z. O. uitlooper van den Tjot Goë. Beide sectiën namen nu den vijand in Lege en Lampene-ëng onder handen, die daardoor en door salvo's der terugtrekkende troepen verdreven werd. 10 uur 45'waren zoowel de compagnie van der Meer Mohr als de middencolonne te Tjot Goë. Eerst genoemde kreeg dicht bij dien post nog eenige schoten uit een suikerriettuin O. van Kota-Karang, doch daarmede was het ook uit. De tegenstand was vermoedelijk dezen dag zoo gering, omdat men een zoo spoedige terugkomst onzer troepen in deze streek niet verwacht had. Met meer dan een 25 man bestookte aanvankelijk de compagnie van der Meer Mohr, later stroomde natuurlijk meer volk toe. De infanterie, genie enz. keerden per trein naar den kraton terug, waar die troepen te 12 uur 15' aankwamen. De bereden wapens kwamen te 1 uur binnen. Behalve den reeds genoemden gesneuvelde korporaal Sarijo, No. 22228, en den gewonden officier van gezondheid 2e klasse P. E. Coster hadden wij de volgende verliezen. Gewond: 1 Eur. korporaal, 6 Eur. en 2 inl. fuseliers; als mede 1 Eur. kanonnier.— Van verschillende posten als Lambaroe, Lamsoet, Kroeng Gloem- pang, Ana* Galong, Senelop en Tjot Rang werden in deze da gen weer journalen ontvangen, bijna alle behelsden mededeeling. over dagelijksche beschietingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 595