570 In Kroeng Gloempang werd daardoor een inl. fuselier verwond. Lampermei werd 10 April uit O. richting vrij hevig bestookt. De postcommandant te Ana* Galong had eene, voor dien tijd bijzondere, opvatting van de verdediging van den hem toever trouwden post. Dagelijks maakte hij op onverwachte tijdstip pen kleine patrouilles. Zoo ging hij er den 7™ April op uit om het blokhuis Bak Tjerlak te verbrandenden 9Pn maakten 2 offi cieren en 50 man een uitstapje door de kampongs Ana* Galong naar Blang Tjoet, den 10en3 officieren en 60 man naar kampong Mata Air. Na terugkeer van deze patrouille werd de versterking aanhoudend beschoten uit loopgraven 100 M. van de Z. face gelegen. De postcommandant besloot daar een eind aan te maken en trok er met 22 bajonetten te 5 uur N.M. heen. Met den Eur. sergt Speil No. 40632 sprong de kapitein Bodemeijer het eerst in de loopgraaf. Na een kort handgemeen vluchtte de vijand met achterlating van 4 dooden en een Beaumontgeweer, aan onze zijde werden 4 Eur. fuseliers gewond, waarvan de Eur. fuselier Bonthuis N0. 27550 's nachts overleed. De vijand waagde zich intusschen niet meer in de onmiddellijke nabijheid der versterking. Tegen Senelop opende hij den 5en April omstreeks middernacht een hevig geschut- en geweervuur, dat de bezetting evenwel geene verliezen toebracht. Na dien post een paar dagen met rust te hebben gelaten, herhaalde de vijand van 8 tot 10 April met tusschenpoozen hetzelfde spelletje. Evenals te Ana* Galong kwamen hier gevallen van berP en koorts voor, de geest onder de troepen bleef echter overal goed. (Wordt vervolgd.) A. Kruisheer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 596