598 Lt. Happé (1) vond in 1892 zeer veel goede, sterk gebouwde paarden met veel bloed, goede gangen en geschikt voor zwaar gewicht; geschikt dus voor cavalerie en artillerie. In Britsch- Indië was men over deze paarden tevreden. De superintendant van het remonte-depot te Hosur (Madras) zegt daarover (2)„Au stralian horses of the class now imported if carefully selected are all that could be desired for British cavalry and artillery". Ik voor mij vind hierin geen onbe paalden lof aanwezig; de woor den „if carefully selected" wijzen op vele paarden van minder waardige hoedanigheid, dus weer een bewijs, dat men zich in Au stralië weinig moeite gaf, om een afnemer als het Britsch-Indi- sche-G-ouvernement goed te bedienen. Hoe komt verder het bericht in een der Indische dagbladen, dat de Eng. regeering zou hebben afgezien van eene verdere remonteering met Australische paarden? Wel komt dit niet overeen met het eenige weken daarna verschenen telegram, waar in die regeering 1275 Austr. paarden voor de remonte bestelde, maar is die bestelling werkelijk geschied, was het dagbladbericht geheel uit de lucht gegrepen (3) Ik geloof van niet; integendeel zal alles wel het gevolg geweest zijn van stemmen, die tegen de wijze van remonteeren zijn opgegaan, doch weder tot zwijgen zijn gebracht. Althans tot 1899 hoorde men hieromtrent weinig be langrijks wel neemt men in Britsch-Indië eene grootere werk zaamheid waar in de pogingen tot verbetering van inheemsche paardenrassen. Eindelijk verscheen in de Times van 29 Mei 1899 een artikel (4) van Engelsche zijde, waarin een bepaald zeer on gunstig oordeel over de Austr. legerpaarden wordt uitgesproken, luidende: „Zij acclimatiseeren moeilijk, hun constitutie gaat ach teruit en als zij zich al goed houden in de kantonnementen, dan „zijn zij toch te velde spoedig versleten als een gevolg van den „dan minder aan hen te besteden zorg. Inderdaad zijn zware „manoeuvres van een maand lang, gedurende het warme seizoen, „reeds voldoende om hun gebreken te doen uitkomeneen maand „actieve dienst in stede van de waarde van een regiment cava- (1) Ind. Mil. Tijdschrift van 1892 II pag. 918. (2) idem 900. (3) idem 901. (4) idem Tan 1899 919.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 604