722 door de le compagnie (repeteergeweren) dadelijk beantwoord.. De beide andere compagnieën marcheerden inmiddels door en bezetten de reeds aangegeven stellingen. Ook de le compag nie kwam later in de gevechtslinie (9 uur 15' v. m.), terwijl een peloton van de derde compagnie in den O. rand van Lam Siti, tegenover eventueel uit het Lam Kraksche opkomend volk,, stelling koos (9 uur 45' v.m.). Te voren had de cavalerie daar reeds waargenomen. De vijand had zich weer in Blang Kirai en Lam Boekoeng genesteld. Hoewel zijn vuur voortdurend beantwoord werd, bleef het den ganschen morgen aanhouden. De le bergbatterij had te Lam Peneroet al haar materieel ach tergelaten; paarden en muildieren waren in twee afdeelingen verdeeld, de eerste om geschut en munitie van Lam Koenjit, de tweede om dat van Biloel af te halen. Beide marcheerden bij de reserve. Toen deze laatste nabij den driesprong gekomen was, werd van de cavalerie bericht ontvangen, dat enkele vijande lijke schutters zich in den N. W. rand van Toeram hadden ge nesteld. Boven zagen wij reeds, dat een peloton tegenover dien rand in stelling kwam en bovendien 3 sectiën van de reserve in de Z. O. en Z. W. randen van Nesoeh. Ook de sectie Steen kamp hielp mede den weg verder te beveiligen. 8 uur 30' mar cheerden de transportmiddelen voor Biloel en Lam Koenjit af. Voor eiken post was een luitenant-kwartiermeester met het toe zicht op het laden enz. belast. Half tien verlieten de artillerie met de vuurmonden van 7 c.M. A. Veld en de dwangarbeiders met vivres, munitie enz. Lam Koenjit. Het materieel werd bij den driesprong op de karren geladen. De bezetting van den post kreeg order om voorloopig daar te blijven. De bespanningen met de vuurmonden gingen dadelijk door naar Tjot G-oeë, waar deze stukken, in de plaats van die van 8 c.M. Brons, in batterij zouden komen. De commandant der reserve kreeg order om, zoodra het transport- Biloel den driesprong voorbij was, Toebaloe door infanterie en ar tillerie sterk onder vuur te doen nemen, vermits daar tal van vijan den schenen te zitten. Ook den postcommandant van Tjot Goeë werd gelast om de 7 c.M. A. Veld gereed te houden om op het eerste bericht Maneh en Toeram te beschieten. Het transport van

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 100