723 Lam Koenjit kon te 10 uur 30' v.m. afmarcheerendat van Biloel ging te 11 uur 5' voorbij den driesprong bij Behe. Zooals verwacht was, had het onderweg veel vuur uit Toebaloe gekregen, niettegen staande onze troepen die kampong flink onder schot hielden. Verliezen bezorgde dat vuur ons intusschen niet. 11 uur 10' werd naar Biloel en 11 uur 12' naar Lam Koenjit bevel gezonden de vlag te strijken, den post in brand te steken (waartoe de genietroepen medewerkten) en op de overige troepen terug te trekken. Een kwartier later zag men uit beide posten de vlammen opstijgen. De commandant der rechtercolonne had intusschen order ont vangen, om, zoodra Lam Koenjit brandde, langzaam door de kam pongs terug te gaan, daarbij de sectie artillerie in Lam Tehen, zoolang mogelijk, in batterij latende. Men wenschte de middencolonne vóór de beide andere te doen teruggaan, om te voorkomen, dat zij op hare flanken zou worden bestookt. De commandant der linkercolonne ontving daarom eerst te 11 uur 35' last, om de beweging te volgen. Langer dan verwacht was, bleef de bezetting van Biloel uit eerst te 11 uur 50' v.m. trok zij den driesprong voorbijdaarom kreeg de bezetting van Lam Koenjit pas te 11 uur 45'vergun ning terug te gaan. De achterhoede werd dus gevormd door de compagnie van Biloel; de vijand achtervolgde haar met zijn vuur tot nabij Tjot Goeë. Sectiesgewijze trok deze compagnie daarom terug; nabij Nesoeh kreeg de achterste sectie nog eenige gewonden. Op de linkercolonne werden omstreeks 12 uur 15' n.m. de laat ste schoten uit Lam Lilip en Tji Boei gelost. Te 12 uur 45' was deze colonne weer bij het hoogtecijfer 19,2. De laatste afdeelingen der rechtercolonne kwamen omstreeks 1 uur bij het hoogtecijfer 20,2 aan. Naarmate de troepen op den grooten weg verschenen, werden zij naar Lam Peneroet gezonden en, voor zoover ze niet bereden waren, van daar per extratrein naar Koeta Radja vervoerd. De verliezen bedroegen op dezen dag 10 man aan gewonden. In den toestand der andere posten was weinig verandering te bespeuren. Senelop werd den 12en April vrij hevig uit Lam Bada beschoten. Dl. II. 1908. 47

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 101