726 9 bereden ordonnansen. 9e Bat. Infe., sterk: 18 officieren, 294 Eur. en 261 inl. minderen- le Bergbatterij (Comd'.: Kap. G. J. E. Nauta), sterk: 4 officieren en 86 minderen, 6 rijpaarden, 36- trek- en draagdieren, 6 vuurmonden. Genietroepen (Comd4.le Luit. Plantenga), sterk: 1 officier en 50 minderen. Geneeskundige dienst: één ambulance, onder den Officier van. Gezondh. le kl. L. J. Juda, sterk 18 minderen. De opdracht der le colonne luidde: Om 7 uur v.m. afmarcheeren van Roempit over Lam Batoe naar Lam Goei; laatstgenoemde kampong tuchtigen en daarna Z. waarts marcheeren naar den weg Tjot IriTjot Rang, om ver volgens, door eene beweging W. waarts, in vereeniging met de 2e colonne den weg Tjot IriTjot Rang met omliggend terrein vrij te maken en te houden, teneinde de fourageering en aflossing van Tjot Rang ongehinderd te doen plaats hebben. Voor verdere handelingen zouden nadere orders worden gegeven. De opdracht voor de 2 colonne luidde: Om 7 uur v.m. van Tjot Iri in de richting Tjot Rang oprukken, den vijand in zijne stellingen Baba Djoeroeng—Oleh Tjoet—Tjap Tanah door een slepend vuurgevecht bezig houden tot nadere orders worden ontvangen, of totdat bespeurd wordt, dat de om trekkende beweging der le colonne begint te werken; daarna in de richting Tjot Rang oprukken, in vereeniging met de le co lonne den weg en het omliggend terrein vrijmakende en vrij houdende, teneinde de fourageering en aflossing van Tjot Rang te dekken. Met extratreinen werden de troepen te voet van uit Koeta Radja vervoerd, die van de le colonne naar Roempit, die van de 2" colonne naar Tjot Iri. 7 uur 18' v. m. rukte de colonne van Roempit in de bevolen richting op. De cavalerie ging zelfstandig vooruit, zoo snel moge lijk door marechaussee en genietroepen gevolgd; daarna kwam het 6e Bataljon met een sectie artillerie (luit. Steenkamp) en daar op het 12e Bataljon met de twee andere sectiën.. Elke compagnie: had tandoes en reservemunitie bij zich.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 104