729 hiermede afgeloopen. De colonne was te 10 uur 37'op den groo- ten weg bij Lam Goei vereenigd. In verbinding met de le compie. 6e Bataljon, waakten de 4 brigades marechaussée tegen een op dringen van den vijand aan de Z. zijde. De IV2 compagnie 12e Bataljon werden te Huur v.m. met de beide sectiën artillerie opgesteld op den heuvel ten Z. W. van Lam Tjen, met opdracht eventueel uit het Oosten en Noor den opdringende benden tegen te houden en 's vijands stellingen bij Tjot Penom en Tjot Semeroeng krachtig onder vuur te houden. Eene cavaleriepatrouille, bestaande uit den wachtmeester Jon ker, N°. 31845, en den Eur. cav. van Lent, die order had aan den postcommandant te Tjot Rang het bericht, behelzende het doel der excursie, te brengen, moest teruggaan, doordat de brug op 150 M. afstand van Tjot Rang opgebroken was en de vijand op korten afstand hevig vuur gaf. De bij de brug vóór den driesprong gelegen aarden verster king werd echter door dien vijand ontruimd en toen diezelfde patrouille tien minuten later zulks wederom beproefde, gelukte het haar Tjot Rang te 10 uur 50' te bereiken. Eene officierspatrouille, gevolgd door marechaussée, vond de kampong Lam Hasan verlaten. Toen te 10 uur 40' de troepen uitgerust waren, ging men weer voorwaarts, de afgebroken bruggen werden hersteld en weldra kreeg de cavalerie op den grooten weg, ten Z. van Lam Hasan, verbinding met de 2e colonne. Aan den bevelhebber, die te Tjot Iri gebleven was, werd hiervan schriftelijk bericht gezonden. 2 compagnieën van het 6e Bataljon en de marechaussée werden in stelling gelegd aan de Z.O. zijde van den grooten weg, om door hun vuur de in de kampongs Lam Poe Oe en Tjot Semeroeng opgestelde vijanden in bedwang te houden. Te 12 uur 30' meldde luit.-kolonel Bischoff zich bij den com mandant der 2e colonne. Deze colonne was reeds te 6 uur 20' v.m. te Tjot Iri vereenigd geweest. De colonnecommandant had daar twee sectiën artillerie in bat terij doen komen aan de Westzijde van den spoorwegdijk, ter hoogte van de Kroeëng Lingkar, met opdracht te 7 uur v.m. het A

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 107