730 vuur op Baba Djoeroeng en Tjap Tanah te openen. Eerst te 7 uur 40' y.m. marcheerde de le compagnie van het 9e Bataljon in de rich ting van Tjot Bang af. Ook in dezen weg waren de bruggen bescha digd; die op 350 M. O. van den spoordijk gelegen, werd door de genietroepen hersteld, voor de tweede een 350 M. verder scheen eene verticale versperring te zijn aangebracht. Geheel overeenkomstig de ontvangen bevelen, deed de colonne commandant de le compagnie van zijn bataljon bij de pas her stelde brug in stelling komen en salvovuur tegen den kampong- rand afgeven. Dit vuur werd niet beantwoord, het had dus voor de hand gelegen om van de opdracht af te wijken en dien rand, die zwaar bezet heette te zijn, doch zulks inderdaad niet was, zoo snel mogelijk te naderen. Toen zulks niet gebeurde, kwamen er te 8 uur langzamerhand wat vijanden opzetten, die het vuur beant woordden. Het terrein, terzijde van den weg, was tot aan die kampong- randen voor alle wapens begaanbaar. Meer Oostelijk en tusschen de kampongs in, treft men vaak diepe, met nipah begroeide rawah's of zeer drassige sawah's aan. De kampongs waren dicht begroeid, randen en ingangen goed versperd, de huizen door dikke bamboe- doeripaggers omgeven. Zoowel in de kampongs als op de heuvel tjes daarbuiten, vond men verscheidene inlandsche versterkingen. De colonne van majoor Soeters, die te 8 uur 45' v.m. in hare stelling voor Tjap Tanah was aangekomen, had het vandaar op haar afgegeven vuur aanvankelijk beantwoord, maar ziende, dat de vijand geen stand hield, waren D/2 compagnie tegen dien kam- poDgrand opgerukt en hadden, deze zonder weerstand te onder vinden, bezet. De sectie artillerie, met een peloton dekking, bleef voorloopig in de eerste stelling. Yerder voorwaarts gaan kon deze colonne niet, daar zij dan in het vuur van het nog steeds in stelling liggende 9e Bataljon zou komen, daarom zond majoor Soeters bericht van een en ander aan den commandant van dien troep. Vanuit Tjot Iri was intusschen gezien, dat een paar granaten, van de nabij het blokhuis aan de Kroeëng Lingkar opgestelde sectiën artillerie, dicht bij het 123 Bataljon terecht kwamen, waar om kolonel Stemfoort deze sectiën van stelling deed verwisselen

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 108