732 Bij Lam Lo-Oost was de rechterflankdekking opgesteld. Van uit Tjot Semeroeng gaf de vijand voortdurend een flink vuur op dezen troep af, waardoor, onder meer, de le luit. Maarschalk sneuvelde. Behalve dat de marechaussée deze flankdekking ver sterkte, deed de colonnecommandant eene sectie artillerie dicht aan den weg, ten N. O. van Lam Lo, in batterij komen, teneinde het vijandelijk vuur, dat ook de beweging op den weg aanmerke lijk belemmerde, tot zwijgen te brengen. Het transport kwam inmiddels aan, de oude bezetting onder den le luitenant C. J. Boon stelde zich op den weg, Westwaarts van den driesprong, op, waar zij door het O. gelegen hooge terrein ge dekt was. Hoewel het vijandelijk vuur sterk verminderde, slaag den onze troepen er toch niet in het geheel tot zwijgen te brengen. Tegen 2 uur werd den bevelhebber het bericht gezonden, dat aan de opdiacht voldaan was. Deze zond daarop de schriftelijke order om zoodra mogelijk den terugtocht te beginnen; overste Bendien zou de leiding daarvan op zich nemen. Tusschen beide colonnecommandanten werd nu overeengekomen, dat het ^Ba taljon, de marechaussée en de beide compagnieën van het 12e on der majoor Soetersden terugtocht zouden dekken. De sectie artil lerie, bij deze laatste compagnieën ingedeeld, kreeg order zich op den grooten weg bij de andere troepen aan te sluiten en in N. richting af te marcheeren, te gelijk met de achterhoede der hoofdcolonne. Te 2 uur 25' n.m. begon de terugtocht: eerst het transport en de afgeloste bezetting van Tjot Rang, daarna de beide com pagnieën 12e Bat. onder kapitein Steup, de artillerie, de cavalerie en de genietroepen en -ten slotte het 6e Bataljon. Aan den bevelhebber werd verzocht, om, door een sectie artillerie weer stelling te doen nemen bij de Kroeëng Lingkar, in verband met het geschut van Tjot Iri, de achterhoede te steunen bij het debou- cheeren op het open terrein3 uur 15' was deze sectie in stelling. Nauwelijks hadden de eerste troepen de stellingen bij Lam Tjen verlaten, of de vijand kwam opzetten. Toen het 6e Bataljon een vol doenden voorsprong gekregen had, gaf de colonnecommandant het sein om den terugtocht te beginnen (2 uur 50' n.m.). De bij Lam Lo in stelling staande artillerie, werd vooruitgezonden. Gedurende den marsch door het bedekte terrein, drong de vijand soms zeer dicht

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 110