734 Onze verliezen bij het doortrekkken van de zoogenaamde 1000 M. vrije strook waren zeer aanzienlijk en zeker zou die terug tocht nog meerdere offers hebben gekost, indien niet de luite nants H. M. Vis en O. K. Dijkstra met hunne onderofficierenbriga decommandanten, door oordeelkundig en kalm samenwerken, steeds de orde in hunne afdeelingen hadden weten te bewaren. De brigadecommandanten Kuijlenburg en Kok werden beiden zwaar gewond. Ook de afdeelingen van de luitenants E. C. G. Gijsberti Hodenpijl en W. A. Engelbrecht bleven, hoewel zij zelf aanzienlijke ver liezen leden, toch steeds in verband handelen en wisten den vijand op afstand te houden. Dien dag werden niet minder dan 75 granaten, 207 granaatkar tetsen en 2375 scherpe patronen tot achterlaad geweren klein kaliber verschoten. Onze verliezen bedroegen1 officier en 3 minderen gesneuveld en 47 minderen gewond. Voorts sneuvelden: 7 dwangarbeiders. Van de 4e bergbatterij rukten zich twee draagpaarden los, een er van werd bij Lam Joeng opgevat, het andere, dat met 2 mu nitiekistjes, waarin 7 projectielen, beladen was, viel in handen van den vijand; bovendien werden 2 cavaleriepaarden gewond. De proef van approviandeering, op bovenomschreven wijze ge nomen, kon zeker niet als geslaagd beschouwd worden. Met minder bezwaren ging het aanvullen van den voorraad van Toengkoeb gepaard; zulks geschiedde den 16en April, door tusschen- komst van den wd. controleur der XXVI Moekims, den len lui tenant der infanterie M. Neelmeyer. De Regeerings commissaris besloot echter de z. g. buitenpos ten alle op te heffen, om te beginnenAnak Galoeng, Lam Ba- nih, Lam Soet en Senelop, ook omdat zij niet aan hunne oorspron kelijke bestemming voldeden. De eerste, die had moeten dienen om T. Baid in het rech te spoor te houden, had aan dat doel nimmer beantwoord en was steeds bestookt gewordende tweede verloor door de op heffing van Anak Galoeng vanzelf de beteekenis van communi- •catiepost ter beveiliging van den weg van Lam Baroe derwaarts; •de derde, opgericht om den rivierovergang aan den rechteroever

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 112