738 Comd4: Luit.-Kolonel H. Bendien, sterk: 17 officieren en 604 Eur. en inl. minderen. De troepen te voet waren per spoor naar Lam Baroe vervoerd,, die te paard kwamen te 6 uur 30' v.m. aldaar. In verband met den korten afstand tot het gevechtsterrein, werd het niet noodig geacht de colonne eerst nog in haar geheel in marschvorm op te stellen, maar werden al dadelijk van Lam Baroe uit de verschillende korpsen naar de aangewezen stellin gen gezonden. Daar volgens ingekomen berichten de brug, op 1100 M. Z. O. van Lam Baroe gelegen, was afgebroken, marcheerden te 7 uur v.m. de genietroepen, onder dekking van een peloton 3e compagnie 6e Bataljon, derwaarts, om haar te herstellen. Een half uur later kon het 6e Bataljon, voorafgegaan door de cava lerie, van Lam .Baroe afmarcheeren. De opdracht der cavalerie luidde: het aan beide zijden van den Anak Galoeng-dijk gelegen terrein te verkennen en na te gaan of de bruggen in den weg geschikt voor karren waren. Het tweede peloton van de 3e compagnie 6e Bataljon was als dek king toegewezen aan de sectie bergartillerie van luitenant Hool- boom, die bij genoemd bataljon was ingedeeld. Mede werd aan dit bataljon één stuk van 7 cM. A. Yeld toegevoegd, dat bij Lam Barih moest worden opgesteld, om den opmarsch der troepen te steunen. Reeds te 7 uur 53' v.m. kon de cavalerie melden, dat tot Lam Barih alle bruggen in orde waren. Toen het 6e Bataljon te 8 uur 5' v.m. bij laatstgenoemde plaats aankwam, werd de 7 c.M. in batterij gebracht en vervolgde de cavalerie hare verkenning. De sectie van luit. Hoolboom kwam ten Z. van Lam Barih in batterij, om door haar vuur den verderen marsch te bescher men van het 6e Bataljon, dat stelling moest nemen in den W. en Z. rand van Anak Baté, in dier voege, dat het uit het Z. of W. op dringende benden kon tegenhouden en beletten den dijk onder vuur te nemen. De 2e sectie der batterij rukte intusschen ook op, evenals het 12e Bataljon, dat te 7 uur 40' v.m. Lam Baroe verliet. 8 uur 15' kwam het 6e Bataljon in den Noordpunt van Anak Baté aan en begon de stellingen in te nemen. Uit diezelfde kam-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 116