739 pong opende de vijand twintig minuten later zijn vuur op de co lonne, waarop het geschut van Lam Barih zich deed hooren. De luitenant van Haaff had te 8 uur 26' v. m. bericht gezon den, dat ons oud blokhuis bij Oedjoeng Boekloet was vernield, doch dat alle bruggen in den weg tot aan dit punt in ongeschonden toestand verkeerden. Hetzelfde bericht werd een kwartier later omtrent het blokhuis Blang Tjoet ontvangende brug aldaar was echter afgebroken en het terrein ten W. en Z. W. daarvan door den vijand, die daar het vuur op de cavalerie opende, bezet. De beide sectiën bergartillerie waren inmiddels te Oedjoeng Boekloet in stelling gekomen en hadden haar vuur op de vijande lijke schutters in Anak Baté geopend. In deze kampong waren in vroeger tijd de huizen verbrand, bewoond was zij dan ook niet, wel dicht begroeid en door zware paggers doorsneden. Aan de Zuidzij de is zij van Gliëng gescheiden door een 500 M. diepe, met kreupel hout en enkele boomen begroeide, strook hoog terrein, terwijl de braak liggende sawah's, die haar van den Anak Galoeng-dijk scheid den, zooals we reeds vroeger opmerkten, met alang2 en kreupelhout begroeid waren en talrijke galangans, slootjes en drassige plekken daar de beweging bemoeilijkten. De Anak Galoeng-dijk zelf ligt x/2 tot 3 M. boven het neventerrein. Naarmate het 6e Bataljon voorwaarts ging, verlegde de bat terij natuurlijk haar vuur Zuidwaarts. Het 12e Bataljon rukte te 8 uur 40' in de richting van Anak Galoeng op; de colonnecommandant wees eene compagnie van dit bataljon aan om het peloton van het 6e Bataljon als dek king artillerie te vervangen, waarop dit laatste gedeelte zich weer bij zijn korps voegdebovendien kreeg een sectie van het 12e Bataljon last bij Blang Tjoet te blijven en de waadbare plaats waar te nemen. Eene cavaleriepatrouille bracht te 9 uur 15' naar Anak Galoeng den last over, om alles voor het ontruimen der versterking in gereedheid te brengen. De sectie Hoolboom kreeg eenige oogenblikken later bevel, om met een peloton der dekking naar Blang Tjoet te mar cheer en en bij de bocht in den weg, 500 M. Zuidwaarts van dat blokhuis, stelling te nemen om van daaruit zoo noodig de kampongs Gliëng en Lam Baroe onder vuur te nemen, terwijl, op verzoek van den Dl. II. 1903. 48

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 117