741 - •doorgemarcheerd naar den post; ook de transporttrein marcheerde derwaarts. Nadat het nabij Anak Galoeng aan de Zuidzijde der rivier gele gen wachthuis door de bezetting verlaten en in brand gestoken was, deed de genie, middels 14 dynamietladingen (aan elk uiteinde der 7 brugliggers van het levak ééne), het aan den linkeroever der rivier aangebouwde deel der brug springen. Alvorens die ladin gen te kunnen aanbrengen, moest een ploeg geniesoldaten van 1 korporaal en 6 man de dekplanken boven de einden der liggers op breken. Deze manschappen werden vanuit Mata Air en vanuit den Oostrand van Lam Baroe door den vijand onder vuur genomen. Te 12 uur 45' n. m. konden de dubbele ladingen ontstoken worden; de uitwerking was volkomenhet le vak, ter lengte van 10 M., viel in de rivier, terwijl van het le juk, dat op 3 a 4 M. van den oever stond, de deksloof werd weggeslagen, en een houten noodbrug- je vernield werd, zoodat eene opening van 13 a 14 M. was ontstaan. Omstreeks 1 uur 20' n. m. werd de post door de bezetting ver laten en staken de genietroepen de gebouwen in brand, waarna ook zij naar Lam Barih terugkeerden, hier zes man bij het veld stuk en drie op den post achterlieten om behulpzaam te zijn en voor het overige naar Lam Baroe doorgingen. Om het transport gelegenheid te geven die plaats ongehinderd te bereiken, bleven de troepen voorloopig in stellingde in deze stre ken aanwezige vijandelijke benden werden daardoor tevens vast gehouden en zoodoende voorkomen, dat ook zij de werkzaamhe den der le colonne gingen storen. Yan de le colonne had men den ganschen dag geen berichten ont vangen, hoewel eene cavaleriepatrouille, tot het opvangen van tij ding, bij Lam Soet was opgesteld geworden. Toen men nu te 2 uur 45' uit Senelop de rook zag opstijgen, werd bij de 2e colonne last tot den terugtocht gegeven. Tegen 8 uur begon het 6e Bataljon, geleidelijk vanaf den lin kervleugel, in N. richting op den grooten weg terug te trekken het 12e Bataljon marcheerde langzaam naar Blang Tjoet, waar het bedekte terrein den dijk nadert. De 8e compagnie en 3 sectiën van de le compie bleven daar in stelling, om het 6e Bataljon gelegenheid te geven Anak Baté te ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 119