742 laten; de overige compagnieën van het 12® gingen al dadelijk door naar Lam Baroe, te 3 uur 45' n.m. gevolgd door 3 compagnieën van het 6e en de achtergebleven compagnie van het 12° Bataljon. De 4e compagnie van het 6e Bataljon bleef in stelling tot alles voorbij was en volgde toen als achterhoede. De bij Blang Tjoet opgestelde sectie Hoolboom was gelijk met het 12e Bataljon teruggegaan en was te 3 uur naast de andere sectie bij Oedjoeng Boekloet in batterij gekomen; een compagnie van het 9e Bataljon had de dekking overgenomen. De batterij Nauta verliet te 3 uur 55' hare stelling. Lam Barih was inmiddels geheel ontruimd en toen, tegen half vijf, de compagnie van het 9e Bataljon voorbij was, stak de bezet ting de brand in de gebouwen en sloot zich bij die compagnie aan. Enkele vijandelijke schutters volgden de terugtrekkenden en hiel den hen nog tot ter hoogte van Lam Tengah onder vuur. Om streeks vijf uur waren allen binnen Lam Baroe. De troepen te voet keerden weer met extratreinen naar Koeta Radja terug, de ove rige marcheerden. Behalve de reeds genoemde in Anak Baté, leden de troepen de volgende verliezen: het 6e Bataljon, de Majoor D. A. Okhuyzen en 5 Amboineezen gekwetst; het 9e Bataljon, 1 Eur. korporaal, en de bezetting van Lam Barih 1 Eur. en 2 inl. fuseliers gewond. Te 5 uur 15' n.m. werd door den kolonel Stemfoort te Lam Baroe een bericht ontvangen van den chef van den staf van de colonne van Heutsz uit Lam Soet verzonden waarin deze mededeelde, dat zijne colonne dringend hulp noodig had. Onmid dellijk werd eene cavaleriepatrouille, sterk 1 officier en 11 ruiters, op verkenning naar Lam Soet gezonden. Eene sectie van de bat terij Nauta werd, onder dekking van een detachement van Lam Baroe, bij de brug over de Kroeëng Lingkar, in den weg naar Gani, opgesteld, met het doel dat riviertje te enfileeren en aldus te beletten, dat benden uit het N. de 1» colonne daar kwamen bestoken. 2 compagnieën van het 9e Bataljon werden naar Lam Soet ge zonden om zoo noodig steun te verleenen. 6 uur 40' n.m. keerde de sectie artillerie, 7 uur de cavalerie

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 120