743 ■en 8 uur n.m. de beide compagnieën infanterie terug, zonder de colonne van Heutsz van nut te zijn geweest. De infanterie van de ze colonne had de toegedachte versterking best kunnen gebruiken en het was dan ook aan een misverstand te wijten, dat de ge- wenschte steun niet verleend werd. Gaan we daartoe na, wat de colonne van Heutsz wedervaren was. De samenstelling dier colonne was als volgt: Staf: ColonnecommandantLuit.-Kolonel der Infie. J. B. van Heutsz. Chef van den Staf: Kapitein b/d Gen. Staf H. C. Kronouer. Adjudant: le Luitenant der Cavalerie J. P. Gen til. Toegevoegd aan den colonnecommandant: de le Luitenant der Infe. K. A. Yosmaer, wd. Controleur. Vier ondonnansen en 2 Atjehsche gidsen. Infanterie a. 8 brigades marechaussee (Comd4.: Kap4. Jhr. G. J. W. C. H. Graafland), sterk: 3 luitenants en 160 Eur. en inl. minderen; b. 1 peloton van de le compagnie van het 3e Bataljon Infie. (geweren 6.5 mM.), comd4.: Kapitein L. G. van Aken, sterk: 2 luitenants en 78 man; c. 14^ Bataljon Infanterie (Comd4.: Majoor G. P. M. van der Noordaa), sterk: 15 officieren, 147 Eur. en 308 inl. minderen; Artillerie 46 bergbatterij (2 sectiën) (Comd4.: Kap4. A. Bangert), sterk2 officieren, 38 Eur. en 22 inl. minderen, 20 trek en draagdieren, 4 vuurmonden met uitrusting. Cavalerie "1 peloton (Comd4.: le Luitenant J. W. F. Herfkens), sterk: 1 officier en 31 ruiters. Genietroepen een detachement (Comd4. le Luitenant N. Plantenga), sterk: 1 Officier, 11 Eur. en 19 inl. minderen. Gevechtstrein 2 ambulances, onder de Officieren van Gezondheid J. F. Lan- genberg en E. Razoux-Kühr de reserve-munitie van de verschillende afdeelingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 121